Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wołga GAZ 24 a silnik Mercedesa?

18 Wrz 2009 14:00 5630 6
  • Poziom 11  
    Witam,

czy do radzieckiej Wołgi GAZ 24 zmieści się silnik od Mercedesa. Silnik o który mi chodzi to tak około 5.0 V8 benzyna.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    W latach 80'tych , bez problemu mieścił się diesel 300D z MB123 , natomiast czy wejdzie benzyna 5.0 V8, to trudno powiedzieć.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Krążą legendy o wołgach dla rosyjskiej milicji/UB wyposażonych w silnik V8. Właściwie to czemu nie? Zakłady w Gorki produkowały przecież oprócz Wołg takze i Czajki z silnikiem V8. Miejsca pod maską w Wołdze jest sporo więc kto wie...
  • Poziom 11  
    Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Diesel jednak mnie nie zadowala bo to ma być radziecki klasyk wzbudzający respekt z potężnym silnikiem V8. Ten dźwięk benzynowej V8-ósemki z podwójnym wydechem....... Marzenie :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na pewno mieści się silnik 300 wraz ze skrzynią biegów. Ponoć tylko trzeba było dokonać kosmetycznych przeróbek.
    Jak chcesz, to ci pomierzę silniki z mercedesa, bo akurat mam na podłodze jedną R6 i trzy V8.
  • Poziom 23  
    Motronic napisał:
    No to pozostaje swap z jakiegoś amerykana, BMW, Mercedesa, albo silnik z ....Tatry603 :)
    V8, 2,5 litra-spełnia założenia :lol:
    Albo z 613?

Silnik z Tatry raczej odpada, bardzo ciężko było by znaleźć i są to jednostki chłodzone powietrzem. V8 z BMW jest duuży, podwójne wałki w głowicy gdzieś się muszą pomieścić. Starsze mercedesowskie silniki mają pojedyńcze wałki. Zwartą budowę mają amerykańskie silniki bo to rozrząd OHV z pojedyńczym wałkiem. Warty zainteresowania jest też V8 od angielskiego Rovera, też OHV. Jeśli chce się zaszaleć to może V8 z lexusa np LS400?