Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra f 1,7d po wyjęciu kluczyka silnik nie gaśnie

18 Wrz 2009 15:13 5199 10
  • Poziom 13  
    Po wyłączeniu stacyjki silnik nadal pracuje, kostka została już wymieniona nie pomogło. Ciekawostką jest to że gdy przekręcam stacyjkę i wciskam hamulec stojąc w miejscu nie jadąc silnik gaśnie. Do tego po zgaszeniu silnika pali się lampka oświetlająca kabinę (nawet gdy drzwi są zamknięte a gaśnie po uruchomieniu silnika) i lampka od ładowania i poziomu oleju. Jeżeli chodzi o zawór gaszenia nie wiem czy dobrze go rozpoznałem na pompie ale jak wykręciłem go trzpień chodzący w cewce nie miał gumki tylko był zakończony zgrubieniem w postaci grzybka.

Sugerowałem się tematem z elektrody Link jednak nie pomogło.
  • Poziom 25  
    Coś masz kolego w instalacji elektrycznej nie źle namieszane nie dołożyłeś jakiegoś gadżetu elektrycznego i od tego czasu ci tak się dzieje?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Nic nie dokładałem i nie zmieniałem w instalacji. Jedynie co zaobserwowałem że ostatnio kilka razy spalił mi się bezpiecznik od wycieraczek przednich, można powiedzieć że od kiedy pierwszy raz się spalił problem pojawił się. A jeżeli chodzi o napięcie na zaworze gaszenia to raczej ono jest podawane po zgaszeniu silnika ponieważ jak rozłączę wtyczkę od zaworu na wyłączonej stacyjce silnik gaśnie. Gdzie ewentualnie może być zwarcie :-( ?
  • Poziom 13  
    A od czego jest ta okrągła wtyczka?
  • spec od auto-elektro
    viper555 napisał:
    Rozłącz okrągłą wtyczkę od alternatora

/

Myślałem że umiesz czytać.P
  • Poziom 13  
    Wiem że od alternatora ale czy nim jest ładowany akumulator czy za coś innego odpowiada? I co da nam taki zabieg na co będzie wskazywał, gdzie będzie problem? Nie jestem specjalistą od aut.
  • spec od auto-elektro
    Rozłącz ,zapal samochód i wyłącz jeżeli zgaśnie to wiesz gdzie problem jeżeli nie będziesz szukał dalej.P