Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

metalizacja/odrdzewianie metali domowymi sposobami

18 Wrz 2009 15:22 18871 3
  • Poziom 10  
    Witam,z góry przepraszam ale nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić,
    szukam informacji jak domowym sposobem metalizować i odrdzewiać przedmioty metalowe, widziałem gościa co wkładał belkę zderzaka do pojemnika plastikowego i podłączał jakoś napięcie z akumulatora i z belki zeszła rdza totalnie, widziałem też jak wkładali metale żeby je np po miedziować itp, widziałem filmik n you tube ale czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić i z użyciem domowych środków(lub dostępnych w sklepach)nie laboratoriach chemicznych wykonać taka odrdzewiaczke i np. miedzialniczke
    i jaki schemat tego podłączenia mam być, jeśli wskazane jakie prądy, napięcie itp
    z góry dzięki
  • Poziom 10  
    dzięki, szukałem nie znalazłem tego co Ty
  • Poziom 12  
    Jestem również zainteresowany domowym sposobem odrdzewienia metalu czytałem linki które są powyżej i kilka innych postów na forum elektrody ale jedyne co wyczytałem to popisy osób znających zasady galwanizacji cóż żaden problem jak się ma odpowiednie odczynniki i warunki do tego moje pytanie dotyczy jak domowym sposobem odrdzewić metalowe elementy po prostu i zwyczajnie pozbawić je rdzy oraz czy jeśli zabezpieczę owy metal po odrdzewieniu odpowiednią farbą czy przyniesie to efekt w postaci braku powrotu korozji ?? Interesują mnie domowe sposoby nie wymagające nakładu środków np czy zanurzenie w elektrolicie pomogło by przy śrubkach, zawiasach ?? Proszę również o wypowiedzi na temat takich środków jak cola ( zdaje to rezultat choć trzeba bardzo długo czekać i nie wytrawia rdzy do końca ) czy ocet proszę o porady ??