Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer deh-p945r Działanie wyświetlacza i jego naprawa

18 Wrz 2009 15:30 3582 6
  • Poziom 22  
    Wyświetlacz ogólnie działa, ale już słabo świeci. Gdzie niegdzie są przestrzały. Jaka jest zasada działanie tego wyświetlacza. Ja rozumie to tak: Taśma się podświetla, a wyświetlacz przepuszcza światło w punktach, które się wyświetlają. Nie wiem czy dobrze rozumuję. Od czego natomiast zacząć naprawę. Samego szkła to się chyba nie naprawia, więc co???
    Druga sprawa jakie powinno być zasilanie wyjściowe na przetwornicy, bo ja mam jakiś zamiennik i na wyjściu jest około 220V a powinno być z tego co czytałem 290V
  • Spec od car audio
    Nie napisałeś czy masz problem z brakiem podświetlenia, czy za słabym podświetleniem czy problem braku segmentów wynikający ze starości taśmy. Przy 220V/400Hz podświetlenie powinno dosyć jasno świecić - wyświetlacz powinien być czytelny w dzień. Jeżeli na samej foli EL widać czarne punkty lub placki, które nie świecą to jest do wymiany. Jeżeli brakuje segmentów na wyświetlaczu to taśma jest do regeneracji przez osobę znająca się na tym.
  • Poziom 22  
    Taśma świeci dość mocno, nie ma żadnych przebarwień, ale wyświetlacz świeci słabiej niż taśma, co niektóre segmenty świecą słabiej albo w ogóle, więc taśma do regeneracji. Ale jak, przecież tego się nie odklei, a raczej nie przyklei ponownie.
  • Poziom 22  
    no tak ale gościu za naprawę chce 250zł Trochę mi się drogo wydaje. 400zł dałem za radio. Jeszcze pytanie odnośnie innej usterki. Może ktoś się przypatrywał i wie jak to wygląda a mianowicie zasilanie ledów. Są tam trzy generatory, każdy odpowiedzialny za cztery diody czerwone i cztery zielone. Oznaczenie to q1901, q1902 i q1903 a nazwa to imh10a. Jest to podwójny generator. Dwa są uszkodzone, (zamieniłem je miejscami i te co nie świeciły zaczęły świecić a te co świeciły przestały świecić) Gdzie takie coś można kupić, albo może orientuje się ktoś w jakich innych panelach taka część występuje, to bym kupił uszkodzony i wymontował

• Spec od car audio
    Wygląda na słynne X1 Pioneera - czyli dwa tranzystory w jednej obudowie. upchnij tam tranzystory SMD i powinno zacząć działać.
    Odnośnie naprawy wyświetlacza - z tym modelu naprawdę to ciężka sprawa i nie ma miejsca na pomyłki. Myślę, że z tego wynika też cena usługi.
  • Poziom 22  
    W telefonach komórkowych np nokia też jest coś takiego - dwa tranzystory w jednej obudowie, do zasilania ledów, tylko że mniejsze gabarytowo, może to podejdzie, tylko nie wiem dokładnie jak to wygląda w środku, nie mam gdzie sprawdzić

Właśnie znalazłem

Powinno być dobre Zaraz sprawdzę