Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 98 SE - odzysk rejestru z system.dat i user.dat

wujqJoozek 18 Wrz 2009 16:04 1472 3
  • #1 18 Wrz 2009 16:04
    wujqJoozek
    Poziom 1  

Od kilku dni walczę z padniętym Win98 SE.
    Problem jest taki:
    - muszę odczytać zawartość z system.dat i user.dat - czyli rejestr.
    Próbowałem skopiować regedit z działającego win98 do katalogu, doc którego wkopiowałem system.dat oraz user.dat

Niestety - dwuklik na regedit.exe i nic - odpala się rejestr obecnej instalacji.
    Próbowałem spod dyskietki startowej wejść do katalogu (nazwijmy go roboczym) na D:\roboczy i wtedy uruchomić regedit
    oczywiście nic to nie daje, dostaję komunikat, że plik EXE jest uszkodzony.

Muszę z tych plików zrobić kopię *.reg, aby w trybie tekstowym odzyskać licencję programu księgowego (cały klucz, który potem zaimportuję), bez niej leży możliwość jego reinstalacji.

Wiem, że 98 to przeszłość, wiem, że należy robić kopie itd. Dostałem taki problem do rozwiązania i chcę pomóc.
    Niestety, program jest tak stary, że jeszcze był licencjonowany na stanowisku, czyli maszynie, a nie w swojej bazie. I nic nie da się na to poradzić, delikwent robił kopie programu, a nie robił kopii rejestru.

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny, bo niestety, solucje znalezione w necie nie działają lub wywalają błędy.

0 3
  • #2 18 Wrz 2009 16:29
    astroth
    Poziom 18  

Spróbuj przerobic w/w pliki na pliki tekstowe będziesz mógł je wtedy edytować nawet w DOSie.

1. wyłącz komputer i wejdz do MSDosa

2. Zrób kopie zapasową plików
    mkdir c:\save
    copy c:\system\system.dat c:\save\system.dat
    copy c:\system\user.dat c:\save\user.dat

3. Przerób pliki .dat na pliki .txt
    regedit /l:c:\windows\System.dat /e c:\system.txt
    regedit /l:c:\windows\User.dat /e c:\user.txt

Powinno zadziałać

0
  • #3 18 Wrz 2009 17:13
    lolo56
    Poziom 22  

Zrób kopię dysku c. Możesz przeinstalować system z zachowaniem wszystkich danych:
    zamiast zwykłego setup użyć
    setup /p f
    Pozdrawiam

0
  • #4 19 Wrz 2009 08:41
    forsoft
    Poziom 21  

Regedit pozwala podać ścieżkę do pilków user.dat i system.dat, ale opcje te dostępne są tylko w czystym DOSie. Wszystkie operacje na rejestrze systemowym trzeba wykonywać wtedy z linii komend.

Dokładną składnię można uzyskać za pomocą polecenia "regedit /?" uruchomionego pod czystym DOSem.

0