Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat toledo 1 1.8-2.0 benzyna

18 Sep 2009 16:17 1895 4
  • Level 12  
    Mam problem tego typu że na króćcu mam 3 czujniki ( czerwony,niebieski,biały )
    Mój problem polega na tym że:

wymieniłem niebieski , biały jest dobry a czerwony chyba jest uszkodzony bo jak dzisiaj sprawdzałem miernikiem to nie pokazywał mi żadnych wartości czy to normalne ?
    Jaki mam dać czujnik zamiast tego czerwonego ?
    Oznaczenie czerwonego czujnika 351919... nie pamiętam jaka końcówka numeru.

W sklepie nie mogą znaleźć tego oznaczenia.

Nadmieniam że mi się świeci cały czas kontrolka niskiego poziomu cieczy chłodzącej a mam jej tyle ile powinno być. Gaśnie mi dopiero jak wskazówka nagrzania płynu dojdzie do połowy skali.
    A w zeszłym roku miałem jeszcze tak że wskazówka pokazywała np 30 stopni to dopiero gasła przy 40 się zapalała przy 50 gasła a jak doszła do połowy to dopiero gasła na stałe. Teraz gaśnie dopiero jak silnik nagrzeje się do połowy skali proszę o pomoc.

Ps od czego jest ten czerwony czujnik ?
    -Biały od wskaźnika na tablicy
    -Niebieski mam nowy (od wody chyba )

A czerwony ???

Nadmieniam że wszystkie trzy są na króćcu.
  • Moderator of Cars
    Domyślam się że to 1.8 RP Mono-Jetronic. Czerwony "czujnik" to przełącznik termiczny od podgrzewania kolektora ssącego. Z żadną kontrolką nie ma nic wspólnego.
  • Level 42  
    Niebieski to sterownik , a biały wskaznik na szafie.
  • Level 12  
    dzięki chłopaki za informacje sprawdziłem dzisiaj u elektryka i wszystkie wasze informacje mają 100-tu% pokrycie ale mimo wszystko dzięki za poradę .

czerwony wymieniłem i chyba teraz późną jesienią skończą się dziwne problemy z odpalaniem.

Bo przedtem po przejechaniu 1,5 km w temperaturze około 0~(-25) C zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu miałem siupy.
  • Level 42  
    Najważniejsze to właśne te siupy.