Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat toledo 1 1.8-2.0 benzyna

kazek31 18 Sep 2009 16:17 1922 4
    kazek31
    Level 12  
    Mam problem tego typu że na króćcu mam 3 czujniki ( czerwony,niebieski,biały )
    Mój problem polega na tym że:

wymieniłem niebieski , biały jest dobry a czerwony chyba jest uszkodzony bo jak dzisiaj sprawdzałem miernikiem to nie pokazywał mi żadnych wartości czy to normalne ?
    Jaki mam dać czujnik zamiast tego czerwonego ?
    Oznaczenie czerwonego czujnika 351919... nie pamiętam jaka końcówka numeru.

W sklepie nie mogą znaleźć tego oznaczenia.

Nadmieniam że mi się świeci cały czas kontrolka niskiego poziomu cieczy chłodzącej a mam jej tyle ile powinno być. Gaśnie mi dopiero jak wskazówka nagrzania płynu dojdzie do połowy skali.
    A w zeszłym roku miałem jeszcze tak że wskazówka pokazywała np 30 stopni to dopiero gasła przy 40 się zapalała przy 50 gasła a jak doszła do połowy to dopiero gasła na stałe. Teraz gaśnie dopiero jak silnik nagrzeje się do połowy skali proszę o pomoc.

Ps od czego jest ten czerwony czujnik ?
    -Biały od wskaźnika na tablicy
    -Niebieski mam nowy (od wody chyba )

A czerwony ???

Nadmieniam że wszystkie trzy są na króćcu.
    ociz
    Moderator of Cars
    Domyślam się że to 1.8 RP Mono-Jetronic. Czerwony "czujnik" to przełącznik termiczny od podgrzewania kolektora ssącego. Z żadną kontrolką nie ma nic wspólnego.
    emeryt2
    Level 42  
    Niebieski to sterownik , a biały wskaznik na szafie.
    kazek31
    Level 12  
    dzięki chłopaki za informacje sprawdziłem dzisiaj u elektryka i wszystkie wasze informacje mają 100-tu% pokrycie ale mimo wszystko dzięki za poradę .

czerwony wymieniłem i chyba teraz późną jesienią skończą się dziwne problemy z odpalaniem.

Bo przedtem po przejechaniu 1,5 km w temperaturze około 0~(-25) C zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu miałem siupy.
    emeryt2
    Level 42  
    Najważniejsze to właśne te siupy.