Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Wrold Best połowa obrazu.

pawel-foto 18 Wrz 2009 17:24 1274 3
  • #1 18 Wrz 2009 17:24
    pawel-foto
    Poziom 19  

Jak w temacie. Mam tylko połowę obrazu-dolną :(
    PIP też nie jest widoczny jak okno umieszczę u góry. Gdzie szukać usterki? A może ktoś z Kielc by mi pomógł?

Proszę uzupełnić tytuł tematu o dokładny model sprzętu. Regulamin p.11. Przeniosłem z TV Diagnoza! [RR] :!:

0 3
  • #2 18 Wrz 2009 20:58
    edwardczop
    Poziom 15  

Witam. Ten model Samsunga 29 cali jest jedyny w swoim rodzaju /kineskop z podwójna regulacją ostrości/ i malo go jeszcze serwisach TV a tak w ogóle TV jest malo awaryjny. Sprawdż napiecia zasilające ten uklad odchylania pionowego/ na TDA 8350 /,kondesatory w jego otoczeniu a potem wymień ten układ. Jesli nie było linii powrotów to raczej uszkodzil sie wskutek przegrzania. 0statnio mialem dwa takie przypadki i jestem pewien,ze uszkodzily sie z powodu eksploatacji . Powodzenia

0
  • #3 18 Wrz 2009 21:05
    bogred
    Moderator TV

Układy TDA8350Q są dość awaryjne i właśnie w ten sposób często się uszkadzają (np. w Triluxach, Goldstarach) i praktycznie bez zewnętrznej przyczyny.

0
  • #4 18 Wrz 2009 21:57
    pawel-foto
    Poziom 19  

No właśnie TV ma już swoje lata a raz był tylko w serwisie z powodów z włącznikiem. TV chodzi raczej na okrągło ale awaria nastąpiła dziwnie bo włączył się normalnie a po jakiś 5 minutach zjechał do połowy. A i mój to ten mniejszy CS-6277PT

0
  Szukaj w 5mln produktów