Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIE87 - błąd f-03, problem z pamięcią

johnson255 18 Wrz 2009 20:01 6460 5
  • #1 18 Wrz 2009 20:01
    johnson255
    Poziom 17  

Witam
    Posiadam pralkę indesit wie87, zauważyłem że moduł z niej
    Pralka Indesit WIE87 - błąd f-03, problem z pamięcią

to ten sam co w wielu innych modelach pralek indesit jak WIL,WIE, WISL, WIS itd Błąd F-03 we wszystkich tym modelach i ich markach wskazuje na złe połączenie przewodów, problem z czujnikiem NTC i problem z pamięcią.Grzałka, moduł, silnik, czujnik itd wszyściutko zostało sprawdzone. Wyjąłem moduł i sprawdziłem nawet wszystkie części na płycie z nudów ;p identyczny problem jest tu i jedynie już tylko 2 rzeczy które mogą być uwalone to albo µC o inicjałach 6433662601H E0D2302741 [szukałem pdf-a i nie ma:/ tylko jakie wschodnie strony...]albo eprom 24C64WP. Teraz czy za pomocą STK500 lub Jtaga ruszę tego eproma? Znalazłem na googlach, że używają do tego VersaProg, PonyProg też może być, no ale niestety nie mam ich. Dzwoniłem do serwisu i rozmawiałem z technikiem powiedziałem mu o tym wszystkim i mówi że w takim razie moduł do wymiany, chciałem nabyć u nich ten mikrokontroler lecz technik powiedział mi że oni tych modułów nie naprawiają, oni je wymieniają na nowe i jedynie co to tylko wgrywają nowe oprogramowanie i to wszystko. Co to za serwis:/ pss... autoryzowany :/ Mimo tego cała impreza wyniosłaby mnie ponad 500 złoty, w takim bądź razie podziękowałem. I teraz zwracam się do was koledzy o pomoc, z wsadem lub z zaprogramowaniem, czy trzeba kupić nową kość 24C64WP DIP czy tam SMD nie ma różnicy,ponieważ jest możliwość na 2 opcje tej pamięci, czy można tą wlutowaną jeszcze od nowa zaprogramować? Ale teraz z drugiej strony to nie wiadomo czy jak się zaprogramuje to czy będzie działać, czy czasem ten µC nie jest uwalony? W ogóle w razie czego to gdzie mam szukać tych części gdzie je mogę dostać czy kupić?bo w zwykłych elektronicznych ich nie dostane. A może ma ktoś je i mógłby odsprzedać. Bardzo was proszę o pomoc i z góry dziękuje ;]

0 5
  • #2 19 Wrz 2009 11:16
    johnson255
    Poziom 17  

naprawdę nikt nie jest mi w stanie pomóc?

0
  • #3 19 Wrz 2009 19:44
    Mirek321
    Poziom 23  

Witam mam na zbyciu płytę serwisową eprom na podstawkę potrzebne będzie pełny numer s/n i ten drugi w celu prawidłowego zaprogramowania tel kontaktowy 0606459241 same przeprogramowanie może nie przynieść prawidłowego efektu niekiedy coś jeszcze sieje po nowej pamięci

0
  • #4 18 Sty 2010 18:21
    VoiTech
    Poziom 10  

Witam.
    A ja mam też dość gruby problem z tym że teraz to nie mam napięcia sterującego na przekaźnikach. Sprawdziłem na razie skąd jest sterowany ten w obwodzie blokady drzwi. Okazuje się że z ULN2003 a więc tego, który steruje również silnikiem (wcześniej nienaturalnie iskrzyły szczotki) tylko teraz pytanie jak sprawdzić czy ten układ jest dobry? Może to on a jeśli nie to nie wiem co dalej. Proszę o pomoc...

0
  • #6 20 Sty 2010 18:53
    VoiTech
    Poziom 10  

Witam ponownie. Niestety nie mam ostatnio zbyt wiele czasu by grzebać w tej mojej pralce więc kupiłem inne badziewie (odpukać oby chodziła jak najdłużej) poniżej 1tys. PLN które montowane jest rzekomo w Polsce (Mastercook Wrozamet) ale na jakich podzespołach to nie mam pojęcia. Natomiast ten Indesit to w ramach hobby może będę próbował uruchomić. Tyle tylko że nie bardzo uśmiecha mi się wyłożyć minimum 330z za nowy moduł który w dodatku trzeba jeszcze zaprogramować. Ktoś napisał na forum że odczytał dane ze starej płyty a potem wgrał je na nową kość. Proszę zatem o podpowiedź jaki soft/hardware potrzebny jest do takiej operacji bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum

0