Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DSX 6010 i platforma TVP

marjan_1979 18 Wrz 2009 21:05 3920 6
  • #1 18 Wrz 2009 21:05
    marjan_1979
    Poziom 9  

Witam,
    posiadłem już na własność tuner Philipsa DSX 6010 i teraz chciałbym odbierać programy z nowo powstałej platformy TVP na satelicie Astry. Czy jest to możliwe? I czy w przyszłości po wprowadzeniu systemu płatnych kanałów również będę mógł skorzystać z ich oferty po uiszczeniu opłat? A jeśli nie to jaki dekoder muszę zakupić?

0 6
  • #3 19 Wrz 2009 12:21
    3-2-1-zwarcie
    Poziom 12  

Witam,

Dodatkowo uzupełnię, że DSX6010 nie pociągnie nowej platformy TVP na MPEG4 dlatego, że dekoduje on sygnał sprzętowo poprzez specjalny układ scalony nie obsługujący najnowszego formatu MPEG4. W związku z tym nie pomoże tu nawet tzw. soft "edukacyjny".
    Stąd przy zakupach nowego tunera trzeba zwracać uwagę aby obsługiwał MPEG4. Podobnie sprawa się ma z fonią.
    Kto wie jak kodowany jest głos na platformie TVP ?

Sam mam DSX6010 i moja radość z pojawienia się nowej platformy TVP trwała krótko - aż zorientowałem się w szczegółach. :cry:

Teraz chciałbym go zastosować jako tuner radiowy standardu cyfrowe stereo. Więcej (AC3; 5.1; DTS; itp.) chyba też nie da rady z powodów jak powyżej.

Przy okazji więc zapytam, czy będę mógł połączyć wejście antenowe DSX6010 do wyjścia antenowego BCT-1430 na którym oglądam TV z czaszki z 2xLNB + DiSEqC (Astra 19 i HotBird 13) ?
    Zamierzam korzystać z TV i radia naprzemiennie.
    Jak właściwie przechodzi sygnał antenowy przez BCT-1430 ?

0
  • #4 19 Wrz 2009 17:09
    telesat1
    Moderator na urlopie...

1430 w stan by na wyjściu głowicy jest sygnał do drugiego tunera.

0
  • #5 19 Wrz 2009 23:27
    poil137
    Poziom 13  

3-2-1-zwarcie napisał:

Kto wie jak kodowany jest głos na platformie TVP ?

Jeśli się nie mylę, dźwięk jest kodowany w AC3.

0
  • #6 21 Wrz 2009 17:08
    matpollack
    Poziom 9  

Witam
    Nie chce zaśmiecać forum i zakładać kolejnego tematu dlatego zapytam tutaj.
    Dzisiaj po założeniu "zeza" próbowałem odebrać tą platformę TVP zez ustawiał mój Tata ale pojawił sie problem mianowicie Odbieram tylko 5 kanałów z pakietu TVP : historie, info, kulture, tv trwam i polonie co z resztą ?
    Dekoder to jakis SR 400 S (przywieziony z austri) .
    W czym polega problem , sygnał jest prawidłowy skoro odbiera te 5 kanałów .
    Czy chodzi tu o format dvb ? patrzac na kanały z tego linku http://www.lyngsat.com/freetv/Poland.html wszystkich ktorych nie obieram maja dopisek przy dvb "s2"
    Z góry dziekuje za pomoc .
    Pozdrawiam Mateusz

Ps czyli starych philipsow 3010 i 6010 oraz polsatowskim samsumgu dsb-s305g też nie wykozystam ?

0
  • #7 21 Wrz 2009 20:38
    Macosmail
    Poziom 33  

Przeczytaj mój post wyżej...

0