Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips DSX 6010 i platforma TVP

18 Sep 2009 21:05 4052 6
  • Level 9  
    Witam,
    posiadłem już na własność tuner Philipsa DSX 6010 i teraz chciałbym odbierać programy z nowo powstałej platformy TVP na satelicie Astry. Czy jest to możliwe? I czy w przyszłości po wprowadzeniu systemu płatnych kanałów również będę mógł skorzystać z ich oferty po uiszczeniu opłat? A jeśli nie to jaki dekoder muszę zakupić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Witam,

Dodatkowo uzupełnię, że DSX6010 nie pociągnie nowej platformy TVP na MPEG4 dlatego, że dekoduje on sygnał sprzętowo poprzez specjalny układ scalony nie obsługujący najnowszego formatu MPEG4. W związku z tym nie pomoże tu nawet tzw. soft "edukacyjny".
    Stąd przy zakupach nowego tunera trzeba zwracać uwagę aby obsługiwał MPEG4. Podobnie sprawa się ma z fonią.
    Kto wie jak kodowany jest głos na platformie TVP ?

Sam mam DSX6010 i moja radość z pojawienia się nowej platformy TVP trwała krótko - aż zorientowałem się w szczegółach. :cry:

Teraz chciałbym go zastosować jako tuner radiowy standardu cyfrowe stereo. Więcej (AC3; 5.1; DTS; itp.) chyba też nie da rady z powodów jak powyżej.

Przy okazji więc zapytam, czy będę mógł połączyć wejście antenowe DSX6010 do wyjścia antenowego BCT-1430 na którym oglądam TV z czaszki z 2xLNB + DiSEqC (Astra 19 i HotBird 13) ?
    Zamierzam korzystać z TV i radia naprzemiennie.
    Jak właściwie przechodzi sygnał antenowy przez BCT-1430 ?
  • Moderator on vacation ...
    1430 w stan by na wyjściu głowicy jest sygnał do drugiego tunera.
  • Level 13  
    3-2-1-zwarcie wrote:

Kto wie jak kodowany jest głos na platformie TVP ?

Jeśli się nie mylę, dźwięk jest kodowany w AC3.
  • Level 10  
    Witam
    Nie chce zaśmiecać forum i zakładać kolejnego tematu dlatego zapytam tutaj.
    Dzisiaj po założeniu "zeza" próbowałem odebrać tą platformę TVP zez ustawiał mój Tata ale pojawił sie problem mianowicie Odbieram tylko 5 kanałów z pakietu TVP : historie, info, kulture, tv trwam i polonie co z resztą ?
    Dekoder to jakis SR 400 S (przywieziony z austri) .
    W czym polega problem , sygnał jest prawidłowy skoro odbiera te 5 kanałów .
    Czy chodzi tu o format dvb ? patrzac na kanały z tego linku http://www.lyngsat.com/freetv/Poland.html wszystkich ktorych nie obieram maja dopisek przy dvb "s2"
    Z góry dziekuje za pomoc .
    Pozdrawiam Mateusz

Ps czyli starych philipsow 3010 i 6010 oraz polsatowskim samsumgu dsb-s305g też nie wykozystam ?
  • Level 34  
    Przeczytaj mój post wyżej...