Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bad sectory i resetujący się ciągle system.

18 Wrz 2009 22:25 1671 5
  • Poziom 26  
    Witam.
    Laptop Medion, dysk 80GB, system XP. Dysk widoczny w BIOS, system się uruchamia do momentu ukazania się błękitnego ekranu i komunikatu UNMOUNT_VOLUME_SYSTEM . Na chwilę obecną podczas uruchamiania pokazuje się menu typu uruchomienie awaryjne, normalne, itp... Polata parę strzałek i koniec. Błękitny ekran na chwilkę, potem reset i od nowa. Konsola nic nie daje. Fixboot nie może nic zrobić. Fixmbr też nie pomaga. MHDD wykrył 4 błędy i zaznaczył jako UNC. Dysk generalnie jest ok. CHKDSk /r nic nie daje. Wyświetla tylko komunikat o problemach z plikami. Chciałbym spróbować odzyskać dane i zgrać. Podejrzewam, że może zerowanie dysku i remap by coś dało. Myślę, że problemy z tym sprzętem spowodowane są badam na dysku. Jakie propozycje? Próbowałem juz Hirensa, ale w tym temacie dopiero raczkuje.
  • Warunkowo odblokowany
    Miałem podobny problem pomogło podpięcie do innego komputera pod inny system. Wtedy system <na innym komputerze> przy starcie zrobił check-disk-a tego dysku ponaprawiał uszkodzone sektory i pliki. Dysk był widoczny i był dostęp do danych.
    Po łożeniu spowrotem do lapka dysk <system> wystartował normalnie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    keseszel napisał:
    Chciałbym spróbować odzyskać dane i zgrać. Podejrzewam, że może zerowanie dysku i remap by coś dało

Standardem jest wykonanie kopii posektorowej dysku, z którego chcemy odzyskać dane. Poczytaj o tym.
    keseszel napisał:
    Próbowałem juz Hirensa

Nie masz się czym chwalić, że korzystasz z kradzionych programów.
  • Poziom 26  
    Nie sądziłem, że to kradzione programy. Bazowałem na informacjach z jakiegoś PCWorlda. Na kopii posektorowej mi nie zależy. Dysk SATA, jak wspomniałem 80GB.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    keseszel napisał:
    Na kopii posektorowej mi nie zależy

To po co był ten tekst?
    keseszel napisał:
    Chciałbym spróbować odzyskać dane i zgrać
  • Poziom 26  
    Rozmywa się temat. Zgrać mógłbym ewentualne dokumenty jakie są na dysku na pendriva. Czasem można wejść na system XP przez jakąś dystrybucję Live. Wydaje mi się, że warunkiem takiego wejścia jest poprawne zamknięcie Windowsa. Jeśli jest zamknięty system przez reset to jest problem by podejrzeć pliki windowsa. Tak było przy używaniu Live przeze mnie. A aby zrobić kopie posektorową trzeba mieć jakiś dysk. Dlatego nie upieram się przy kopi posektorowej. Myślę, że wyjaśniłem dokładnie wątpliwości. Trochę zdjęć:
    Bad sectory i resetujący się ciągle system. Bad sectory i resetujący się ciągle system. Bad sectory i resetujący się ciągle system. Bad sectory i resetujący się ciągle system. Bad sectory i resetujący się ciągle system. Bad sectory i resetujący się ciągle system.
    I trochę screenów z MHDD, włączając identyfikację dysku i wyniki po pracy MHDD( łącznie z prędkościami):
    Bad sectory i resetujący się ciągle system.Bad sectory i resetujący się ciągle system.

Mam nadzieję, że S.M.A.R.T. nie będzie potrzebny. Ale mogę poszukać.
    Jako, że zacząłem to i tym razem skończę. Po remapowaniu dysk był sprawny i miał hm mniej wolnych sektorów. Zainstalowałem system i na tym koniec mej walki z tym dyskiem. Chyba, że znowu do mnie wróci ;-)