Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem w XP?

13 Cze 2004 23:55 125794 51
  • Poziom 10  
    Witam! posiadam płyte ECS K7S5A z zintegrowana kartą dzwiękową hipset SIS635. (system XP) Mam podpięty mikrofon ale nie dziala wszystkie ustawienia są ok. Sterowniki prubowałem chyba wszystkie! te co miałem na CD i jakie znalazłem w necie i nic 0 nawet nie drgnie.
    Jesli chodzi o dzwięk wszystko OK a mikrofon martwy. Co to może byc? :(
  • Poziom 33  
    Spróbuj inny mikrofon i sprawdź ustawienia karty dźwiękowej, czy aby napewno nie masz wyłączonego wejścia mikrofonowego.

To po pierwsze, a po drugie zredukuj te pytajniki w temacie zanim jakiś moderator nie przywali Ci ostrzeżenia i poczytaj to https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
  • Poziom 10  
    dzięki wielkie. Jesli chodzi o mikrofon to nie chodzi zaden a ustawienia są ok na pewno. zresztą prubowalem nawet czy dział na innych ust. i nic.

-------------

a mozna gdzies wyłączyć ten port na mikrofon w karcie czy cos bo w systemie jest ok ustawione???

I nie przeczytałeś tego https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php jak prosiłem.

Tekst dwóch wiadomości został scalony w jedną.
    Ostrzeżenie #1 - pisanie postów jeden pod drugim w odstępie kilku minut.
    LEM
  • Poziom 33  
    Jeśli nie masz w mikserze wyciszonego wejścia "Line-in" a karta działa poprawnie, jest dobrze zainstalowana i nie ma konfliktów, to może być uszkodzona dość specyficznie karta.
  • Poziom 10  
    nie ma zadnych konfliktów ani nic wszystko gra tylko karta nie widzi stgnalu z mikrofonu
  • Poziom 11  
    hmmm
    po pierwsze sprawdz czy mikrofon masz podpiety do wejscia mikrofonowego a nie line-in, - na zintegrowanej karcie to bedzie to na samym dole (po przeciwnej stronie od tego gdzie masz glosniki /wierze podpieta)

po drugie start/programy/akcesoria/rozrywka/regulacja glosnosci - dla odtwarzania - wylacz wyciszenie mikrofonu, dla nagrywania - przejdz do opcji, zmien na nagrywanie i wybierz zrodlo - mikrofon

jesli to nie pomoze to:
    1) odinstaluj / zainstaluj sterowniki od nowa od dzwiekowki
    2) zmien mikrofon - bo albo on albo zintegrowana dzwiekowka jest zwalona

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    może masz mikrofon dynamiczny a nie pojemnościowy

PS k7s5a ma chipset SIS735 (taki mały szczcegół)
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak je odróżnić ale mam zwykły mikrofon zamontowany na takim patyczku do głośniczka z lewej strony ucha :-) taki ze sklepu komputerowego.
    A co do rodzaju chipsetu to na dołączonym cd były sterowniki do 635
    Problem z mikrofonem w XP?
  • Poziom 26  
    zgoda sterowniki dzwieku pasuja od "635" bo oba to SIS 7012 Sound
    ale chip na k7s5a jest SIS 735

735 Athlon duron
    635 Pentium celeron

PS jak masz na plycie chip realtek alc 100/p albo 201 to zarzuć to:
    http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97-2.aspx?lineid=5&famid=12&series=8&Software=True

to alternatywne sterowniki lepsze ;)

stare k7s5a mialy realtek w nowe to dają jakies 4-kanalowe
    moze to te wersje masz i potrzebujesz te stery a nie te od realtek-a
  • Poziom 10  
    dzieki sciagnolem zainstalowalem to samo rozmaiialem z takim gosciem i powiedzial ze te karty lubia palic sie na dziekowce i ze on ma to samo i ze jemu informatyk zalecil na wstepie kupic dzwiekowe bo ta nie pociagnie dlugo chyba kupie sb i to zalatwi sprawe wszystkim dzieki wielkie szczegulnie LEMowi Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    sprawdzilem dokladnie ver 3.xx plytki mają kodek c-media
    http://www.ecsusa.com/downloads/drivers_sound.html

na tej stronce w dziale C-Media 9738 Codec Sound Driver sa stery
    do k7s5a ver 3.xx sproboj
    ale jak cos kombinowales i moglec spalic dzwiek to daj se spokoj

PS mic dynamiczny to cewka, pojemnosciowy to kondensator o
    zmiennej pojemnosci
  • Poziom 10  
    Nie dziala to tez wczesniej nic nie kombinowalem z mikrofonem nawet go nie podlaczalem ale nic kupilem karte muzyczna wrazie problemow licze na pomoc :-)

Dzieki wszystkim
  • Poziom 10  
    mam taki sam problem co fluo-mikrofon nie dziala.A Jak włanczam c-media te co gader mi polecił to mi wyskakuje takie cos 'Eine the c-media audio hardware or driver was not installed correctly in your system.This function cannot be executed.' co mam robić? pomużcie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    do Klops2: jaką masz płytę główną?
  • Poziom 10  
    To nie jest problem ze sprzętem, tylko z konfiguracją. Proponuję wejść do 3D Audio Configuration (ikonka w prawym dolnym rogu przedstawiająca głośnik), kliknąć na nią, pojawią się ustawienia, wejść do zakładki output, po prawej stronie powinne być namalowane schematycznie wejścia i wyjścia audio, jeżeli wejście microfonu jest nieaktywne (zamglone) to znaczy ze nie możesz nagrywać. Wówczas należy odchaczyć na dole Use Front panel i powinno wszystko grać. Zastosuj i OK.
  • Poziom 26  
    Klops2 napisał:
    mam taki sam problem co fluo-mikrofon nie dziala.A Jak włanczam c-media te co gader mi polecił to mi wyskakuje takie cos 'Eine the c-media audio hardware or driver was not installed correctly in your system.This function cannot be executed.' co mam robić? pomużcie

sprawdz te:
    http://file.mydrivers.com/sound/wdm_a345.exe
    albo te:
    http://www.ecsusa.com/downloads/driver/sound/7012106.zip
    za kazdym razem musisz odinstalowac stare sterowniki
  • Poziom 10  
    mam płyte ecs K7S5A

Dodano po 7 [minuty]:

do tobiasza k : ja niemam zadnego 3d configuration jest tylko jakies volume control ale tam niema czegos takiego jak output co robic?
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o mikrofony i ich włączanie w XP to najlepiej postępować według następującego schematu:

- oczywiście podłączyć mikrofon pod odpowiednie gniazdo płyty - różnie z tym jest
    - we właściwościach głośności włączyć mikrofon - domyślnie jest najczęściej wyłączony
    - i na koniec jeśli mikrofon nadal nie działa to trzeba wejść we właściwości zaawansowane i włączyć taką funkcję jak boost mikrofonu (po polsku można przetłumaczyć jako wzmocnienie) - zauważyłem że co nie którzy zapomnieli o tym wspomnieć

Ja taką płytę posiadałem i jak tego nie włączyłem to mikrofon nie działał. Co nie znaczyło że mikrofon albo płyta była popsuta. Prawdopodobnie zależy to od mikrofonu jaki posiadamy
  • Poziom 10  
    mikrofon działa na pewno bo chodziełem do kumpla i on sprawdził. zrobiłem wszystko według schematu brudka i niedziała.
  • Poziom 25  
    Witam. Czy jak mówisz do mikrofonu to słychać w głosnikach? Zakładam że nie masz wyciszonego mikrofony w Regulacji Głośności. Powienieneś słyszeć to co mówisz. Sam miałem K7S5A i długo nie mogłem dojść czemu nie działa mi mikrofon. W końcy wyciągnałem wniosek, że po hibernacji Windowsa mikrofon działa. Przez dobre 3 miesiaće gdy chciałem cos nagrać najpierw hibernowałem a potem włączałem i nagrywałem. Rozwiązanie było u mnie banalne. Wystarczylo sciagnać sterowniki wo Windowsa XP i zaczął normalnie działać. O ile pamiętam sterowniki ściagnołem ze strony www.centrumxp.pl . Link do nowych sterowników znajduje sie tutaj: http://www.centrumxp.pl/windows/download/sterowniki/download.php?id=232 .
  • Poziom 10  
    jak muwie do mirofonu to nie slysze siebie w glosnikach nawet po hibernacji
  • Poziom 21  
    W XP jest taki mały zwód: w regulacji głośności mikrofon ma być bez ptaszka (ptaszek to wyciszenie) a w panelu sterowania>dźwięki i urządzenia audio>zakładka audio>nagrywanie dźwięku>głośność>regulacja nagrywania: tutaj należy zaznaczyć mikrofon. Wynika z tego, że źródło dźwięku może być tylko jedno i musimy przełączać np. pomiędzy we lin. a mikrofonem na "piechotę". Wczoraj walczyłem z tym patentem bo przy zgrywaniu z kamery nie nagrywało z wejścia liniowego (zaznaczony był mikrofon).
    P.S.
    Kłopoty z mikrofonem występują też w Skype jak w opcjach jest zaznaczone: "Aktywuj automatyczne dostosowanie ustawień urządzenia dźwiękowego" . U mnie bez przerwy wyciszało mikrofon w regulacji głośności. Jak to wywaliłem jest spokój.
  • Poziom 13  
    zainstaluj directX najnowszego mi to pomoglo :]
  • Poziom 21  
    To pozostało Ci sprawdzić czy nie masz uwalonego wejścia. Podaj na we mikrofonowe dowolny sygnał m.cz. (tylko delikatny i po wyłączeniu w reg. głośności wzmocnienia mikrofonu) i zobacz jakie będą efekty.
    Sprawdź w Bios-ie czy nie masz zapodanego AMR-a bo on się gryzie z kartą dźwiękową.
    Ostatnia rzecz jaka Ci pozostaje to pożyczyć dowolną kartę dźwiękową i sprawdzić czy pójdzie.
  • Poziom 10  
    e jak mam sprawdzic te wejscie? i co to te amr?

Dodano po 42 [sekundy]:

mógłbyś jakoś dokładniej ??
  • Poziom 21  
    Dokładniej czyli tak jak już napisałem: podaj sygnał na wejście mikrofonowe z innego źródła np. wieży, magnetowidu, tunera sat itp.
    Zobacz czy będzie reakcja.
    AMR to taki już umarły standard. Na tym slocie można było podłączyć taki sprytny bo maleńki modem. Zobacz czy w bios-ie masz wyłączony modem. To ustrojstwo gryzło się z kartą dźwiękową na płycie. Jak to nie pomoże to pokombinuj ze zwykłą kartą (zdecydowanie lepiej gra).
  • Poziom 13  
    siemanko ja mam identyczną płyte i identyczny problem co wyczaiłem to że z jednymi strami chodzi mikrofon a z inymi głośniki :) nie wiem jak to razem pogodzić 7012 głośniki a z ac97 mikrofon kto wie o co tu biega :)
  • Poziom 25  
    A jakie sterowniki sprawdzałeś?
  • Poziom 1  
    Siemka
    Ja też mam taki glupi problem z mikrofonem nie wiem co sie stalo probuje sie nagrywac i nic a jesli podlacze do laptopa to idzie.Czyżby mi sie spalily wejscia do mikrofonu ??? Pomuzcie plzzzz