Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson sx200- brak połaczenia

18 Wrz 2009 22:47 3040 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam następujący problem, nie mogę zainstalować urządzenia ponieważ podczas instalacji gdy trzeba wł.urządzenie do połączenia, pomimo iż komputer wykrywa obecność nieznanego urządzenia usb. Instalator go nie widzi i nie instaluje sterowników. Czy problemem może być w wył.autorun-ie? Myślę nad ponownym zainsatalowaniem wina czy to coś da?
  • Spec od drukarek
    Przed instalowaniem od nowa Windows sugerowałbym sprawdzić drukarkę na innym komputerze (np. u znajomego).
  • Poziom 15  
    Sprawdziłem urządzenie także na innym komputerze i nie chciała się zainstalować tzn. nie instalowały się sterowniki drukarki wszystko inne wchodziło. Ale po uruchomieniu programu do skanowania wyrzucało brak podłączonego urządzenia. W końcu znalazłem na stronie epsona inne sterowniki te zainstalowały się bez problemu i nawet urządzenie było widziane nie jako nieznane a jako epson sx200. Ale ale nadal wyrzucało błąd drukarki i nie drukowało. Problem z tym był w tuszach, ich chipy się nie zalogowały( czy coś:) ). Ale ja włożyłem je jak trzeba ale w okienku drukarki wyskakiwało że ich stan jest nie znany. Po ponownym odłączeniu i podłączeniu znów wyskauje komunikat o nieznanym urządzeniu i braku sterowników lub awarii. Czy to już znaczy że drukarka nigdy nieużyta już musi iść do serwisu? ( strona próbna i funkcja kopiowania działa- funkcje które nie współpracują z komputerem)
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Na to wygląda, że jest to wina drukarki, ale trudno stwierdzić, czy uszkodzona jest elektronika czy też tusze.
  • Poziom 15  
    Dziękuje za potwierdzenie moich obaw. Jutro udam się do sklepu. temat zamykam