Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywacz metali jak zacząć

fiolek4444 18 Wrz 2009 23:09 8702 13
  • #1 18 Wrz 2009 23:09
    fiolek4444
    Poziom 9  

Chciałbym zacząć przygodę z wykrywaczem metali. Chciałbym go zrobić sam choć wiem, że nie jest to łatwe jak najtańszym kosztem.

Jaki mi polecacie aby małe przedmioty do 30 cm wykrywał i jaki będzie jego koszt bez płytki drukowanej. Proszę o odpowiedź ( nie mogę znaleźć na forum).
    Najlepiej aby koszt był tani, a nie miał jakichś wad i aby łatwo go było ustawić itp.
    Ja wyczytałem w pewnym temacie, że już za 30zl ktoś taki zrobił.
    Z góry dzięki. Proszę o odpowiedź na gg lub e-mail.

1 13
  • #2 18 Wrz 2009 23:32
    Explosivelabs
    Poziom 12  

Witam.
    Najprościej to Jabel J-267. Komplet elementów + płytka, a do ustawienia wystarczy zwykły miernik.

0
  • #3 19 Wrz 2009 00:56
    wujek1986
    Poziom 14  

Jeżeli nie chcesz się zniechęcić kup Smętka Hs-3 lub Ace 250, w zależności od tego czego chcesz szukać. Naprawdę innej możliwości nie widzę. Z igły "widły" nie zrobisz.

0
  • #4 19 Wrz 2009 17:52
    r06ert
    Poziom 25  

Witam!
    Przed wieloma laty wykonałem takie wykrywacz metali:
    http://www.elportal.pl/pdf/K19/09_15b.pdf
    działał świetnie i wykrywał metalowe przedmioty z odległości ok kilkunastu cm :)
    Fajna zabawka jak na początek. :) ...aż się łezka zakręciła w oku, bo to był jeden z moim pierwszych, poważniejszych układów jakie złożyłem. ;)
    Pozdrawiam. :)

0
  • #5 19 Wrz 2009 19:57
    mr.papryk
    Użytkownik obserwowany

Żuć kota na ulice na pewno się jakiś metal znajdzie ;)

Moderowany przez jankolo:

Powtórzę wpis który kolega już ma: pisanie postów bezwartościowych, w dodatku niechlujnie. Kolejne ostrzeżenie

0
  • #6 19 Wrz 2009 20:38
    c4r0
    Poziom 36  

Ważne tutaj jest czy Twoje małe obycie dotyczy samych wykrywaczy czy ogólnie elektroniki. Jeśli z elektroniki coś umiesz to możesz pokusić się o wykrywacz impulsowy stąd: http://www.lucaslab.grandhost.pl/impulsowy_wykrywacz_metali1.htm Podobno działa od razu i nie ma problemów z uruchomieniem go i z tego co widziałem raczej ludzie go chwalą jeśli chodzi o samoróbkę na początek zabawy w poszukiwacza. Ja sam zabrałem się za niego przed wakacjami ale kilku elementów mi zabrakło i tak leży do dzisiaj i czeka na lepsze czasy :P Wcześniej miałem jakiś wykrywacz z kitu do samodzielnego montażu oraz jakiś który sam zrobiłem o ile pamiętam na UL1321, też z jakiejś gazety, i nie działało to zbyt dobrze...

0
  • #7 19 Wrz 2009 22:29
    mr.papryk
    Użytkownik obserwowany

Ja się kiedyś bawiłem anticus'em i bardzo fajnie działa ;) co prawda u kolegii się bawiłem ale monety małe wykrywa .Polecam jedynie odstrasza cena ale jakość nadrabia .
    Za mój poprzedni post przepraszam

0
  • #8 26 Wrz 2009 11:38
    leszeksz2
    Poziom 16  

Jeżeli masz zamiar sam składać to polecam na początek ten który polecał kolega c4r0 http://www.lucaslab.grandhost.pl/impulsowy_wykrywacz_metali1.htm
    Wykrywacz ten też skladałem. Urządzenie proste do poskładania. O dziwo zadziałał odrazu. Regulacja też prosta.
    Jeżeli chcesz poczytać o wykrywaczach metali to możesz tutaj
    http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/ W dziale "Kącik techniczny" są też wykrywacze własnej konstrukcji.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 22 Lut 2010 13:02
    BooMen93
    Poziom 9  

Witam wszystkich!!!

Chciał bym zbudować wykrywacz tak gdzieś na 1.5m z żeby wykrywał niewielkie przedmioty np łuski czy inne małe złomstwo.
    Koszty chciał bym zamknąć w granicach 100zł

Proszę o pomoc jaki wykrywacz itd z góry dziękuje i pozdrawiam!!!

0
  • #10 22 Lut 2010 16:28
    c4r0
    Poziom 36  

Wykrywanie łusek pod 1,5m ziemi za 100zł? Pff, zapomnij. Specem nie jestem, ale o ile wiem jak chcesz mieć tak dużą czułość to musisz mieć jakieś bajery jak "dyskryminacja" żeby coś sensownego wykopać zamiast samych kapsli albo gwoździ (chociaż zależy gdzie szukasz).

0
  • #11 22 Lut 2010 22:52
    leszeksz2
    Poziom 16  

Chyba że chcesz wykrywać łuski czołgowe czy coś takiego. Zwykłe karabinowe to wykryjesz góra 30 - 40 cm takim tańszym.

0
  • #12 23 Lut 2010 11:08
    BooMen93
    Poziom 9  

Tzn. łuski i inne mogą być zaraz pod powierzchnią, ale coś może być głębiej np. zasypane okopy czy coś w tym stylu. Jakby co to środki mogę zwiększyć...

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!

0
  • #13 23 Lut 2010 15:27
    MADMAX1978
    Poziom 14  

Od kiedy wykrywacze typu ''PI'' mają spadek zasięgu w gruncie ??? To nie VLF.

PS. Zniknął jeden post powyzej.

0
  • #14 23 Lut 2010 15:30
    robokop
    Moderator Samochody

MADMAX1978 napisał:
    Od kiedy wykrywacze typu ''PI'' mają spadek zasięgu w gruncie ??? To nie VLF.

Co z tego że nie VLF ? Ziemia tłumi impuls - mam, to wiem. Lodówkę czy samochód w powietrzu widzi z ok 2m, w ziemi hełm do ok. 50 cm.

0