Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zafra A awaria ukł. chłodzenia i klimy , błędy

jajcek 19 Sep 2009 09:25 2350 0
Relpol
    jajcek
    Level 14  
    Witajcie.
    Pacjent to Zafira A , 1,8 ; 2000rok.
    Wentylator znajdujący się na chłodnicy wody nie działa na drugim biegu.

Op-com pokazał takie błędy:

Łączna ilość kodów błędów: 7

00012 - Ssący motor dmuchawy, za słabe wejście
    Nie występuje

00011 - Ssący motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
    Nie występuje

00164 - Nieprawidłowy sygnał temperatury cieczy chłodzącej silnika
    Nie występuje

00013 - Ssący motor dmuchawy, przerwany obieg prądowy
    Nie występuje

00004 - Czujnik ciśnienia systemu klimatyzacji, brak sygnału (przewód sygnalizacyjny)
    Nie występuje

00021 - Dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
    Nie występuje

00022 - Dmuchający motor dmuchawy, za słabe wejście
    Nie występuje

No i nie wiem od czego zacząć.
    Byłem na szrocie i podmieniałem wentylator , sprzedawca zapewniał , że jest sprawny. To samo, nie działa na drugim biegu.
    Podmieniałem sterownik układu chłodzenia , był innego typu ale od silnika benzynowego z klimą i to samo. Kupiłem na allego sterownik , ten sam typ który jest u mnie i też kupa , to samo.
    Dobrałem się do mojego sterownika i rozebrałem trzy największe przekaźniki.
    Na dwóch napięcie było i zwarcie ich na krótko skutkowało włączeniem się wentylatorów , oczywiście tego na chłodnicy wody tylko na pierwszy bieg. Na tzrecim przekaźniku napięcia nie ma i podejrzewam , że to właśnie on powinien odpowiadać za drugi bieg wentylatora. Ale skąd idzie do niego napięcie to już nie mogłem dojść bo trzeba by było pruć wiązkę a na to nie miałem możliwości i czsu.

Druga sprawa to przepływomierz. Odczyt parametrów jest , moim zdaniem zbyt liniowy. Przy 4000obr/min. parametry nie są dużo większe niż na biegu jałowym.
    Tak ma być czy przepływka pada. Auto z miejsca jest bardzo mułowate , ma jakieś zaniki mocy itp...

Problem dawno rozwiązany. Przyczyną zaświecania sie kontrolki od ukł. chłodzenia był spalony bezpiecznik.
  • Relpol