Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiswitch wiesza się, konflikt z drugą satelitą

Pablo_1st 19 Wrz 2009 12:34 1175 0
 • #1
  Pablo_1st
  Poziom 10  
  multiswitch satmatrix 9/8
  hotbird, zez na astrę
  dekoder samsung cyfrowego polsatu, dwa nonamy i kilka odbiorników korzystających tylko z TV naziemnej.

  Problem:
  podczas oglądania nagle znika sygnał, całkowicie, a multiswich wydaje z siebie pisk, niezbyt głośny, jak z przesterowanego napięciem zasilacza. Odłączenie na krótko zasilania nie pomaga, trzeba jeszcze odłączyć wszystkie kable z dwóch konwerterów. Włączam "pusty" multiswich do prądu, po czym podłączam jednego satelitę i sygnał się pojawia, po podłączeniu drugiego (wystarczy jeden kabel) ponownie się wiesza generując ten sam pisk. Znów odłączam i tak w kółko. Przerwa w zasilaniu musi być conajmniej kilku minutowa, czasami dłuższa. Jeśli też odczekam dłużej przed połączeniem drugiego satelity to wszystko zaskakuje do czasu ponownego zawieszenia (może to być tydzień, dzień, 15 minut, różnie, z tym, że ostatnio problem się nasilił i coraz częściej muszę resetować).
  Podłączenie tylko jednego satelity nie powoduje problemów, niezależnie czy podłączę astrę czy hotbirda, dopiero dwa naraz powodują jakieś sprzężenie.
  Aha, podłączenie satelit z wyjętym kablem WYjściowym nie pomaga, choć nie wykluczone, że to sygnał zwrotny może powodować wieszanie się. TV naziemna działa bez zarzutu.Dodam jeszcze, że przez dwa lata wszystko działało ok, czasem zdarzało się, że przy krótkotrwałym zaniku napięcia w sieci multiswich tak się zachowywał, ale po "resecie" chodził normalnie.

  Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i czy problemem może być sam multiswitch, czy może konwertery?