Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad SL500 - komplikacje z uruchomieniem

19 Wrz 2009 13:38 2882 2
  • Poziom 8  
    Witam, kupiłem laptopa lenovo sl500. Od nowości używałem go tylko kilka razy, leżał głównie w torbie. Nigdy nie było z nim problemów, aż do wczoraj.

1. Laptop nie uruchamia się za każdym razem z baterii [choć ta jest naładowana]
    2. Laptop rzadko uruchamia się z zasilacza [bateria jest zamontowana]
    3. Laptop zawsze uruchamia się z samego zasilacza [brak baterii]

po wejsciu do systemu pokazuje się pulpit, po czym ekran gaśnie, zaświeca się na niebiesko przycisk THINK VANTAGE i pc speaker wydaje krótki dźwięk, komputer wchodzi w hibernację [automatycznie, wszystkie alarmy, power managment itp sa odpowiednio ustawione]

I teraz jak wcisnę coś, to słychać, że komputer wyszedł z hibernacji ale na ekranie nic nie widać. Think vantage wciąż się świeci. Po podłączeniu do monitora zew. wszystko jest ok. W trybie awaryjnym wszystko jest ok. Próbowałem robić reinstall, przywróciłem wszystko do stanu fabrycznego bez problemu było aż do momentu kiedy pokazał się już pulpit - powtórka z rozrywki czyli ekran gaśnie, tryb hibernacji no i zapala się think vantage.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego wyłączania się ekranu. Jeśli coś by się przegrzewało to w trybie awaryjnym nie chodziłby bez problemu. Cały proces odzyskiwania systemu przebiegał bezproblemowo.

Macie jakieś pomysły co może być nie tak??

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Witam
    Uszkodzona bateria,moduł ładowania baterii na płycie głównej
    układy maxi lub inny lądujący.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Cytat:
    3. Laptop zawsze uruchamia się z samego zasilacza [brak baterii]

czyli bez baterii na samym zasilaczu problem nadal nie ustępuje...

Dzięki za odpowiedź, ale to chyba nie to.