Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6740ew - wysoka temp. i samoczynne wyłączenie

FU_hp 19 Wrz 2009 14:03 2784 7
  • #1 19 Wrz 2009 14:03
    FU_hp
    Poziom 9  

Witam

Jak widać jestem tu nowy ale mam nadzieje ze moje problemy są stare i do rozwiązania, mianowicie postanowiłem założyć nowy temat bo każdy problem jest inny i tylko stopniowo natknąłem się na jakieś podobne gdy przeszukiwałem to forum,więc do rzeczy: od półtora roku jestem posiadaczem tego lapa na początku było świetnie ale już po jakimś pół roku zaczął wariować tzn.

Moja konfiguracja: dualCore AMD turion 64 TL-68 2400MHz; grafika GF 8400m GS, 4GBramu, dysk250GB i siedze na VISTA64bit z tego wzgledu że tu działa o wiele wszystko szybciej niz na Home32.

1. Jest tak że jak wezmę uruchom ponownie komputer z paska zadań to nie ma możliwości żeby się sam uruchomił wyłączy się zaświeci dioda power i padnie zasilanie trzeba odczekać jakieś 5min i go włączyć nie zależnie od tego ile pracował się tak dzieje po dziś dzień ...nie wiem co to za problem może BIOS nie ten bo aktualizowałem wszystko w tym samym czasie, ale to tylko puste domysły bo wszystko inne działa za wyjątkiem pkt2.

2. Po jakiś 8 miesiącach zaczął się sam wyłączać na początku wytrzymywał 10h pracy a do tegorocznych wakacji tylko 2/3h, sprawdziłem EVERESTEM i miał ponad 90 stopni na jednym i drugim procesorze, pomyślałem że się przegrzewa ...oddałem do serwisu i otrzymałem spowrotem na początku sierpnia i było cacy do wczoraj na karteczce z diagnozą miałem napisane: "Replaced CPU or Chassis Fan" <- naprawa...no i dobra sobie pomyślałem i jak pisałem do wczoraj bo wczoraj po 5h użytkowania i odpaleniu gry warcraft3 =) padł, postanowiłem znów zobaczyć temp. i nawet teraz siedzę tylko na tym forum i temp. na prockach to :CPU1 95* i CPU2 83* z rana jakieś 3h temu przedmuchałem to sprężonym powietrzem nie dużo to jak widać dało więc napisałem tutaj :)

Myślę sobie może to wina BIOS-u ? On chyba jakoś jest tam odpowiedzialny za temp. ? Obecnie mam jakiegoś badziewnego który nie pozwala mi na jakieś ingerencje tj.Phoenix, AGESA version 2.8.17.0 (to dane z EVERESTA)

I nie mam pojęcia co teraz robić czy bawić się w zmianę BIOS-u a jak tak to jakiego jestem tu zielony i prosiłbym o radę dokładnie jakiego wgrać ? Czy dzwonić do Hp...=/

Dzięki za pomoc i za zainteresowanie. Pozdrawiam !

0 7
  • #2 19 Wrz 2009 15:58
    sashimi
    Poziom 20  

Witam

Wentylatory chodzą cicho czy wyją? Może w serwisie nie wymienili tylko przeczyścili i koniec.

Pozdrawiam

0
  • #3 19 Wrz 2009 17:43
    FU_hp
    Poziom 9  

Chodzą cały czas nic nie wyję ale do cichej pracy nie można tego zaliczyć, jak odpalę coś co bardziej obciąży system np. warcraft3 ich praca staje się mocniejsza, tj. szybciej pracują...nigdy nie są w stanie spoczynku chyba ze wezmę system na tryb: oszczedzanie energii to się wycisza ale wtedy za dużo nie porobię na PC, reasumując pracują non stop ale nic nie wyję wydaję mi się że po prostu mają co robić.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Wrz 2009 19:27
    Maksim09
    Poziom 9  

Zmiana biosu w dzisiejszych czasach to nic skomplikowanego nie to co kiedyś (ech łezka się w oku kręci)

Zatem warto mieć zawsze najnowszy.

1. Ściągasz Bios ze strony producenta Link.
    2. Załaduj baterie na maxa, odepnij się na wszelki wypadek od sieci. Zasilacz też zostaw wpięty.
    3. Odpal .exe-ka i postępuj zgodnie z instrukcją.
    - Nie naciskaj przycisku zasilania
    - Nie zamykaj matrycy
    - Nie wpinaj nowych urządzeń
    - Czekaj cierpliwie do restartu.

Standardowo podczas update wiatraki zaczną głośniej pracować więc się nie bój.

0
  • #5 20 Wrz 2009 20:11
    FU_hp
    Poziom 9  

Tak też sadziłem kiedyś że im nowszy tym lepszy teraz dochodzę do wniosku( po poszukiwaniach dobrych sterów dla grafiki) że lepiej mieć starszego ale lepszego tylko nie potrafię ocenić który to dla BIOSu nawet nie wiem gdzie szukać prócz stron producenta, ale spróbujemy tego FW32 dam znać jutro co i jak i dzieki ci za zainteresowanie.

0
  • #6 20 Wrz 2009 21:59
    Maksim09
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o stery do grafiki proszę bardzo: laptopvideo2go.com

mają tam wszystko a myk z kompatybilnością polega na zastąpieniu standardowego pliku .inf zmodyfikowanym który tez można tam pobrać.
    Smacznego.

0
  • #7 20 Wrz 2009 22:11
    drakomp
    Poziom 19  

Nie sądzę aby zmiana biosu pomogła na przegrzewanie procesora - wygląda na to, że procesor nie ma odpowiedniego chłodzenia. Jeżeli laptop jest na gwarancji to go oddaj. Bios znajdziesz TUTAJ.

0
  • #8 21 Wrz 2009 11:01
    FU_hp
    Poziom 9  

Zmieniłem nic nie pomogło ale wpadłem na nowy genialny pomysł :) chcę zmniejszyć taktowanie procesora mam obecnie mnożnik 12x200MHz co mi daje 2400 na jednym i drugim procku , taka moc mi nie potrzebna chce zmniejszyć na 11 lub nawet 10 aby obniżyć tą temp. w dół chociaż o 10stopni, obecnie mam cpu1 86 stopni a na drugim 77 nieraz mam i po 65 stopni na 2 prockach stopni jak już PC trochę popracuje jest to żadkość 1h dziennie :) tylko znów ALE w bios-ie nie mam opcji takich nic zero co do procka nawet temp. nie ma, przeczytałem o programiku SETFSB ale nie wykrywa mi chipsetu najwidoczniej nie obsługuję znacie inne dobre programy lub sposoby ?

p.s. a i podstawiłem pod lapka takie 2 podstawki na których leży teraz ma 1,5cm pod sobą przestrzeni aby wiatraczek mógł spokojnie dmuchać...jak leżal na tych zwykłych gumowych od obudowy miał 3-4mm pomyślałem gdzie te powietrze ma uciekać nagrzewa się tylko obudowa...

tu dane o procku:
    HP Pavilion dv6740ew - wysoka temp. i samoczynne wyłączenie

Dziękować.

0