Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co gdzie i jak podłączyć by 2 kom. miały dostęp do internetu

19 Wrz 2009 14:40 1545 4
  • Poziom 27  
    Witam - nie mam zielonego pojęcia:

Mam komputer stacjonarny i w nim mam 2 karty sieciowe :
    -1-zintegrowana
    -2- na śledziu

Do 1 mam podłączony net (z kablówki poprzez modem sieciowy)
    do 2 chcę podłączyć laptopa (do śledzia poprzez kabel RJ-35)

Chcę mieć na obydwu komputerach internet oraz mieć możliwość przerzucenia plików z stacjonarnego komp. do laptopa i odwrotnie. Jak to zrobić ?
  • Poziom 16  
    Witam

Jest taka możliwość, ale żeby laptop miał internet będziesz musiał mieć włączony ten komp stacjonarny. Żeby tak połączyć kompy musisz kupić/zrobić skrosowany kabel sieciowy. Nie lepiej po prostu kupić sobie router i podzielić?
  • Poziom 27  
    Właśnie do to kupię następnym razem - ale jak to zrobić bym z laptopa pliki dał na stacjonrkę ? (kabel mam skrosowany) i jak to zabezpieczyć by mi ktoś "obcy" nie wszedł na moje dane
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Normalnie łączysz obydwa kompy kablem i udostępniasz, ewentualnie jeszcze ustawiasz ip na automatyczne. Plików chyba ci nikt nie ukradnie, bo nikt inny poza tobą nie będzie miał bezpośredniego połączenia z laptopem. Gdybyś miał problemy z ustawianiem ip pisz, postaram się pomóc.

Edit:
    Jeżeli na automatycznym ip nie będzie działać to na stacjonarnym spróbuj taką konfigurację:

Adres IP: 192.168.0.1
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna: Nic
    DNS: Nic

Na laptopie:

Adres IP: 192.168.0.2
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna: 192.168.0.1
    DNS: NIC

Później zresetuj połączenia, sprawdź czy się pinguje i spróbuj udostępnić pliki.
  • Poziom 27  
    No i zrobiłem jak radziłeś - a teraz jak ja mam wejść z stacjonarnego kom. na dysk z laptopa i zabrać z laptopa pliki na dysk stacjonarny ?

Dodano po 59 [minuty]:

Dziękuję - kolega mi pomógł - jeszcze raz dzięki - trzeba było jeszcze udostępnić pliki na dyskach a stacjonarce i laptopie. Super fachowcy są tu na elce :) - a w przyszłości kupię sobie ruther i będę znów potrzebował fachowej rady kolegów - pozdrawiam Damian