Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + LCD do samochodu

19 Wrz 2009 15:36 4857 9
  • Poziom 15  
    Witam!

Piszę tu z pytaniem czy da się jakoś zamontować w samochodzie laptop i do tego jakiś panel LCD?

Chodzi o to, że chcę kupić nawigację GPS i nowe radio samochodowe i zastanawiam się czy nie byłoby w tej cenie lepiej zamontować w bagażniku auta jakiś laptop a w miejsce radia wyświetlacz LCD. Można wtedy by korzystać z GPS zainstalowanego na laptopie słuchać z dużego zbioru muzyki oglądać filmy itp.

Może ktoś z Was już robił coś takiego?

Panel LCD nie musi być dotykowy, a rzeczy używanego z allegro.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    hmm... w sumie sam się zastanawiałem kiedyś nad czymś takim... gorzej tylko przestawia się sprawa z relatywnie długim startem komputera i koniecznością używania urządzeń wskazujących i klawiatury. Nie tylko byłoby to w trakcie jazdy nieporęczne ale i trudno byłoby znaleźć im miejsce w samochodzie...
  • Poziom 15  
    touch pad z laptopa bylby ok :)
    Czytałem gdzie indziej na taki temat i widzę że dużym problemem są wstrząsy auta działające bardzo źle na twardy dysk...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Moim skromnym zdaniem problem rozwiązuje dysk SSD, LCD dotykowy(wystarczy zainstalować soft z klawiaturą dotykową i mamy po kłopocie z urządzeniami wskazującymi), i system w laptopie inny niż vista, xp jakiś bardziej mobilny rozwiązuje sprawę.

Innym rozwiązaniem jest zbudowanie typowego car pc na bazie płyty ITX z procesorem Intel ATOM dostępne na alle od 300zł + zasilacz 12v 150zł + najdroższy to będzie ten dysk SSD 32GB można od 300zł jakiś używany wyrwać
  • Poziom 10  
    Jak masz jakiegoś starego lapka to ja bym go rozkręcił zabudował gdzieś w schowku dołożył ekranik dotykowy taki na 2DIN. Na laptopie bym zainstalował jakiegoś szybko startującego Linuxa. Nie wiem jakie auto posiadasz ale w większości daje to jeszcze fajną możliwość podłączenia się EUROSCAN-em pod OBD i po zainstalowaniu na kompie odpowiedniego softu monitoring na bieżąco wszystkich parametrów silnika.
    Ale to już nie temat car audio.
  • Poziom 19  
    DJ Qwahoo napisał:
    Witam!

(...)
    Chodzi o to, że chcę kupić nawigację GPS i nowe radio samochodowe i zastanawiam się czy nie byłoby w tej cenie lepiej zamontować w bagażniku auta jakiś laptop a w miejsce radia wyświetlacz LCD. Można wtedy by korzystać z GPS zainstalowanego na laptopie słuchać z dużego zbioru muzyki oglądać filmy itp. (...)
    Pozdrawiam

Radio+Navigacja to wydatek minimum 700zł
    W tej cenie musisz zmieścić laptopa, wyświetlacz, moduł gps, radio (np. na usb), drobiazgi typu kable. No i oczywiście oprogramowanie gps, bo o darmowych nie słyszałem.

Pomysł ciekawy, wyglądało by jak drogie radia w samochodach wyższej klasy, ale myślę że w 1000zł się nie zmieścisz.

Ja kiedyś myślałem żeby zastąpić radio nawigacją i wzmacniaczem, ale nie spotkałem się z taką która miała by wbudowane radio, lub jakąś możliwość sterowanie zewnętrznego.
    Obecne nawigacje bez problemów odtwarzają filmy, ekran dotykowy, w zasadzie działają jak komputer więc laptop raczej zbędny. Tyko właśnie nie mam pojęcia jak dołożyć radio FM.
  • Poziom 10  
    Cena całości projektu zależy od komponentów. Można więc użyć :
    - laptopa nie koniecznie w super stanie za dużą kasę. Raczej bym tu obstawiał używany np z uszkodzoną matrycą - pewnie w ok 350zł byś się zmieścił.
    - używany monitor LCD np 7" nie koniecznie dotykowy można kupić spokojnie za 200zł
    - sterowanie - można wymontować touchpad, przerobić na PS/2 lub USB, wpasować gdzieś na konsoli środkowej koło ręcznego. Wiem że bez problemów da się takie coś bezproblemowo z touchpadem od Compaq Armady zrobić bo sam takie coś swojego czasu wykonałem.
    - zasilanie całości - można wykorzystać zasilacz laptopa podłączając go przez przetwornicę DC/AC 12/220 V
    - do tego moduł GPS-u na USB za około 100zł
    Pozostaje więc teraz tylko kwestia mapy do nawigacji a właściwie jej ceny.
    Także sumując można wyrobić się w dobrych pieniądzach i system taki jest jak najbardziej przyszłościowy (możliwość dalszej rozbudowy).
  • Poziom 19  
    elltry napisał:
    ... używany np z uszkodzoną matrycą - pewnie w ok 350zł byś się zmieścił.
    (...)

Nawet taniej i w pełni sprawny - Compaq (numer 740601098) 280zł
  • Poziom 9  
    Wożę już jakiś czas laptopa(MaxData) w bagażniku i jak dotąd wstrząsy nie były dla niego problemem(jest włożony do obudowy oklejonej gąbką ok5cm). Jak byś brał zasilacz samochodowy do niego to bierz oryginalny - robione podróby na allegro dają straszne zakłócenia(przynajmniej mój dawał) potrzebny był filtr na sygnał.
    Jeśli chodzi o radia do kompa(np. usb) jakis czas temu ich szukałem ale nie znalazłem wtedy żadnego z RDS.
    A jak puścisz sygnał z kompa na głośniki samochodowe? u mnie jest wejscie AUX w radiu.