Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowy subwoofer w aucie+przetwornica 12V->240V

19 Wrz 2009 19:56 2396 4
 • Poziom 13  
  Witam serdecznie. Mam w domku taki nieduży sub aktywny i chciałbym go zastosować w samochodzie. Czy jest możliwość, aby podłączyć go za pomocą zwykłej przetwornicy? z tyłu jest napisane, że pobór z sieci wynosi 45W
 • Poziom 15  
  Jest to możliwe należy tylko zastosować przetwonice o odpowiedniej mocy wyjściowej ,określonej w watach o napięciu znamionowym Un=240woltów a nie lepsza była taka do samochodu? większa moc i efekt lepszy.
 • Poziom 13  
  Wiesz co miałem taką samochodową tubę własnej roboty. Sprzedałem auto razem z nią- niestety :cry: Teraz mam w szafie głośnik ARN 312, ale nie mam paczki, wzmacniacza i nie za wiele pieniędzy oraz zapału... :wink: Za to w domu mam 2 suby i jeden stoi odłogiem a przetwornicę można kupić za 50 zł taką na 150W. Jeszcze inna sprawa, moje punto ma troszkę mały bagażnik. Co do takiego suba domowego, to jak zatrzęsie pokojem to samochodem też :lol: Ale nie chodzi tu o wiochę ale o uzupełnienie pasma niższymi częstotliwościami

  Dodano po 5 [minuty]:

  Acha, jeszcze jedno. Czy jeśli sub ma zbudowany zasilacz na zwykłym trafo czy muszę kupić przetwornicę sinus czy niekoniecznie?
 • Warunkowo odblokowany
  Jeśli masz zamiar używać tego suba tylko w samochodzie, to go przerób - wywal zasilacz, a wstaw przetwornicę dającą takie napięcie jak wyjściowe zasilacza i po sprawie.
 • Poziom 13  
  tam jest bodajże symetrycznie 40V a aż tak to się nie znam na budowaniu przetwornic...