Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera pod końcówkę mocy technics Se-A1000

4haber 19 Wrz 2009 21:34 3613 5
  • #1 19 Wrz 2009 21:34
    4haber
    Poziom 2  

Witam. Posiadam końcówkę mocy technics SE-A1000 podpiętą bezpośrednio do kompa. Do końcówki podłączone są 2 głośniki 6 ohm Do tej końcówki chcę jeszcze podłączyć subwoofer, który mam zamiar zrobić. Na elektronice za bardzo się nie znam i nie wiem jak rozwiązać problem podłączenia suba pod końcówkę, czy powinien on być pasywny czy aktywny ? Jak rozwiązać problem ohmów ? Czy zastosowanie w subwooferze 8 ohmowego głośnika bedzie w tym przypadku możliwe ?

Podłączenie subwoofera pod końcówkę mocy technics Se-A1000

0 5
  • #2 19 Wrz 2009 21:39
    januss73
    Poziom 31  

Na temat podłączenia pod wzmacniacz stereo pary kolumn i subwoofera pasywnego było już parę razy. To se ne da.
    Musisz zrobić (kupić) subwoofer aktywny, najlepiej z filtrem i sumatorem.

0
  • #3 19 Wrz 2009 21:52
    4haber
    Poziom 2  

Jeśli aktywny to ile ohmów powinien mieć głośnik skoro mam już podłączone do wzmacniacza kolumny 6 ohm ?

0
  • #4 21 Wrz 2009 08:23
    arek10_1986
    Poziom 22  

Obojętnie ile ohm bo będziesz miał osobny wzmacniacz do subwofera, do wzmacniacza stereo (Koncówki mocy) nie możesz podpiąć subwofera bo ulegnie uszkodzeniu wzmacniacz !

Może Kolega przeczyta najpierw, a później dopiero pisze?
    Mowa w poście powyżej była o wzmacniaczu do subwofera (aktywnego) z wejściem sumującym. A więc wysokonapięciowym...
    Po mojemu wygląda to nieco podobnie jak "rozgałęziacz" - wpinasz wyjście ze wzmacniacza z jednej strony, a wyjście na kolumny (frontowe) z drugiej. Wewnątrz znajduje się dzielnik rezystancyjny dopasowujący poziom do potrzeb wzmacniacza suba (i jednocześnie sumujący oba kanały), ale w żadnym stopniu nie obciążający wyjść wzmacniacza (Technics'a).
    Przynajmniej ja tak to zrozumiałem...
    Oczywiście mogę się mylić, choć wątpię...
    (dj-MatyAS)

0
  • #5 21 Wrz 2009 16:17
    4haber
    Poziom 2  

Rozumiem, że nie mogę podpiąć pasywnego, ale aktywny z wejściami wysokiego poziomu i z sumatorem to chyba mogę ?

0
  • #6 21 Wrz 2009 19:58
    398216
    Użytkownik usunął konto