Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 4000 zacina papier kredowy przy zwykłym nie zacina

Pawel1812 19 Sep 2009 21:57 4364 8
    Pawel1812
    Level 26  
    Witam
    Mój problem jak w temacie. Każdorazowo, gdy użyje papieru kredowego, następuje jego zacięcie. Albo za rolką transferową, albo w utrwalaczu. Papier zbyt wolno wychodzi z utrwalacza i drukarka sygnalizuje zacięcie. Jeśli kartka jest już raz zadrukowana to zwykle się udaje bez zacięcia, ale z gładką kartką - nigdy. Na papierze zwykłym jest ok, nigdy się nie zacina. Po wyjęciu tonera widać, że rolka transferowa poprawnie przesuwa papier, natomiast fałda tworzy się za tą rolką, czyli papier ślizga się na następnej rolce.
    Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
    servicemen
    Level 28  
    A jaki rodzaj papieru masz ustawiony?zmień na jakiś śliski czy gruby nie pamiętam jakie tam są dostępne i próbuj.
    Pawel1812
    Level 26  
    Wyciągnąłem z drukarki fuser i przy działaniu na papier minimalną siła papier ślizga się. Wałek dociskowy się obraca, a folia fusera stoi lub obraca się bardzo wolno. Wydruki były bardzo dobrej jakości, nie było żadnych błędów wskazujących na problemy z utrwalaczem. Co w takim przypadku należałoby sprawdzić.
    tato56
    Level 30  
    Spróbuj rozebrać utrwalanie wyczyść grzałkę (stary smar) nasmaruj nowym i ustaw w właściwościach drukarki np papier gruby (znajdziesz w ustawieniach papieru) a "kredę" podajesz z ręki czy z kasety?
    Pawel1812
    Level 26  
    Kredę podaję z ręki. Niestety, obecnie już nie da się drukować nawet na zwykłym papierze, za każdym razem kończy się to zacięciem. W fuserze folia jest w stanie dobrym - brak rys, zadrapań itp. Smaru niestety nie mam - będę musiał zamówić. Zastanawiam się nad stanem wałka dociskowego - na około 20% powierzchni jest on pofałdowany. Jednak nie ma on fałd na całej długości, ale tak do 1/3, czy jest to możliwa przyczyna zacinania papieru?

Jedyne co pomaga, aby drukować na kredzie, to podłożenie pod papier kredowy papieru zwykłego, jeśli drukarka pobierze dwie kartki, to nie zacina.
    poldruk
    Level 20  
    Wałek dociskowy - pomarańczowy jeśli jest pomarszczony to jest to naturalne.

Podczas druku kiedy jest nagrzany pęcznieje i dociska do grzałki z większą siłą.

Prace należy prowadzić nad drukarką ale i nad papierem.

To nie jest tak że pójdziemy do sklepu kupimy papier kredowy i każda drukarka będzie na nim drukowała.

Jedna drukarka poradzi sobie dobrze a do innej trzeba będzie szukać innego typu papieru.

Papiery pocięte tępą gilotyną strasznie pylą i szybko oblepiają tym pyłem gumowe wałki drukarki.
    Pawel1812
    Level 26  
    Czy to oznacza, że wszystkie drukarki HP 4000 mają problemy z papierem kredowym? Wiele na forum czytałem, ale na taki problem jeszcze nie natrafiłem. Drukowałem kiedyś u znajomego na HP 5P i było ok. Stosuję papier kredowy najcieńszy - o gramaturze 110g/m2. Czy mam kupić grubszy, czy od innego producenta?
    Po podłożeniu zwykłego papieru pod kredowy drukarka drukuje.
    poldruk
    Level 20  
    Te drukarki mają już swoje lata.
    Dlatego siła docisku rolek w torze przebiegu papieru może się znacznie różnić między poszczególnymi egzemplarzami.
    Co za tym idzie w jednej drukarce papier będzie się zachowywał prawidłowo a w innej nie.
    Prościej jest wziąć ze sklepu próbki kilku różnych papierów niż od razu zabierać się za naprawę drukarki.
    Dopiero gdy na różnych rodzajach papieru kredowego drukarka będzie się zacinać to można ją zacząć naprawiać
    Pawel1812
    Level 26  
    W końcu drukarka całkowicie odmówiła współpracy z jakimkolwiek papierem. Pomogła wymiana utrwalacza - teraz bez problemu drukuje na każdym papierze, na każdej posiadanej przeze mnie kredzie - nie wybrzydza. Zastanawiam sie tylko, czy dałoby rade jakoś ten utrwalacz naprawić, aby był sprawny - folia jest całkiem dobra.
    Pozdrawiam