Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARISTON EGIS 24 - dziwna praca kotła - czy to coś poważnego?

ceiinvestment 19 Sep 2009 23:34 3169 7
    ceiinvestment
    Level 2  
    Witam wszystkich.
    W posiadanym dwufunkcyjnym kotle zauważyłem, że podczas grzania wody użytkowej palnik pulsuje, czasem na ułamek sekundy gaśnie aby znów sie zapalić (zjawisko nieregularne i dość niepokojące) podczas tego gaśniecia/zapalania słychać jakby z jakiegoś zbiornika woda sie wylewała jednocześnie na panelu pieca mruga dioda od 40st. a przy 50st świeci się.(ustawiona temp. wody użytkowej jest na 50st.). Najciekawsze jest to że woda użytkowa leci normalnie i nie ma skoków jej temperatury
    Jeżeli ktoś może mi poradzić coz tym zrobić to dziekuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    malvit
    Level 17  
    Przyczyną może być zapowietrzona instalacja CU. Aby dokładnie określić rodzaj awarii potrzebne są bliższe dane na temat instalacji.
    ceiinvestment
    Level 2  
    Instalacja typowa tzn. kocioł podłączony do wody miejskiej bez zasobnika, na chwilę obecną układ CO wyłączony a podgrzewanie wody użytkowej działa na zasadzie przepływu wody.
    malvit
    Level 17  
    Jeżeli wykorzystywany jest jako przepływowy to takie zjawisko może wystąpić. Przy małym przepływie woda w nagrzewnicy przekracza zadaną wartość i palnik gaśnie aby po dopływie zimnej wody zapalić się. w puncie poboru wskutek mieszania się na trasie do kranu nie odczuwa się tego ale czujnik pieca reaguje.
    ceiinvestment
    Level 2  
    Rozumiem i dziekuję za zaangażowanie.
    Ponieważ zaniepokoiło mnie to mocno postanowiłem przyjrzeć sie dłużej i zauważyłem, że czasem podczas tego przełączania na ułamek sekundy zapalają sie wszystkie diody od podziałki temperatury + dioda dot. komina. Nie wspomne o podmuchu który oddziaływuje na całą obudowę pieca podczas ponownego zapłonu. Nie jestem też pewien czy ta sytuacja wystepowała zawsze ponieważ piec mam na klatce schodowej i nigdy mu sie nie przygladałem szczegółowo podczas pracy.
    Dodać mogę jeszcze, że mam wrażenie jakby w całym układzie wody miejskiej było troche mniejsze cisnienie bo w kabinie trochę daje sie to odczuc- może to być przyczyna tego "czegoś"?
    malvit
    Level 17  
    Także niskie ciśnienie może być przyczyną zabużeń pracy kotła.Dlatego aby zapewnić właściwe parametry pracy kotła dorze byłoby zastosować zasobnik ciepłej wody i najlepiej z wymiennikiem. Kocioł uniezależnił by się od kaprysów miejskiej instalacji.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    ceiinvestment wrote:
    ponieważ piec mam na klatce schodowej i ...

To jest kocioł z zamkniętą komorą spalania ?
    ceiinvestment
    Level 2  
    Rozumiem.
    Tzn., że mogę spać spokojnie?

Dodano po 2 [minuty]:

tak. to kociol zamkniętą komorą spalania