Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 900 a 1100 przekładka

20 Wrz 2009 09:36 7299 6
  • Poziom 15  
    Witam posiadam seicento 900 interesuje mnie przekładka silnika z 1100 ?? czy jest to możliwe i czy trzeba zmieniać instalacje z komputerem ????
  • Poziom 30  
    Tak trzeba zmienić sterownik.
  • Poziom 15  
    a czym sie różni taki silnik ?? chyba tylko wielkością cylindra ???
  • Poziom 12  
    1.silnik 900 to stary silnik z wałkiem rozrzadu w bloku i na lancuch rozrzadu.2ten silnik ma wtrysk spi czyli jednoponktowy.3Silnik 1100 to silnik z rodziny fire i z walkiem w głowicy na pasek rozrzadu.4ten silnik jest na wtrysku mpi czyli pelnym .5 Dlatego trzeba zmienic ecu silnika .ogolnie mozna to zrobic dla mechanika nie bedzie to wielki problem gdy bedzie miał czesci:D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Posiadam Seicento 900 2001r. raczej to jest SPI wiem ze w MPI jest inny licznik cyfrowy i sygnał wzięty z komputera czy ABS a ja mam zwykłą linke . Samochodem dojeżdzam do pracy 50km w jedną strone nie ukrywam ze jest to droga S1 CIESYN - BIELSKO trzeba trzymać sie ok 110km/h jednak przy podjeździe pod górę samochód ma za mało mocy i jedgo predkość ze 110km/h spada nawet do 70km/h , zastanawiałem sie czy nie dało by sie przełożyc silnika z 1100 (silnik od 750zł + komputer 100zł ) ale widze ze to nie wszystko .z forum wynika ze silnik 1100 nie pasuje na mocowania 900 ???
  • Poziom 35  
    Punkty mocowań są te same poczynając od Cinquecento/Seicento aż po Pandę/Punto.