Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trimode i Crunch GTS-280

20 Wrz 2009 11:23 2550 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam wzmacniacz Crunch GTS-280 (2-kanałowy)

# Moc 2 x 60 Wat RMS przy 4 Ohm
    # Moc 2 x 80 Wat RMS przy 2 Ohm
    # Moc 1 x 320 Wat Max przy 4 Ohm w mostku
    # elektroniczna zwrotnica dolnoprzepustowa 40-150Hz
    # elektroniczna zwrotnica górnoprzepustowa 60-1200Hz
    # podbicie basu
    # wejście wysokiego poziomu z przewodów głośnikowych
    # wyjście liniowe na dodatkowy wzmacniacz

W tej chwili jest podłączona do niego skrzynia Soling cp123
    Z przodu posiadam głośniki HELIX Dark Blue DB 52.1 13cm tweeter Są one podłączone do radyjka A na tylnej półce zostały mi jeszcze HELIX Dark Blue DB 69.1 6x9 Które chwilowo są nie czynne
    Doczytałem na forum że jest możliwe podłączenie do wzmacniacza 2 kanałowego jednej pary głośników i skrzyni Połączenie takie nazywa sieTrimode
    I tu proszę o pomoc Czy Crunch GTS-280 podoła czemuś takiemu A jeżeli tak to które głośniki podpiąć (przypuszczam ze przód) Doczytałem że potrzebna będzie zwrotnica (i parę innych rzeczy)w tym układzie A ze nie mam pojęcia o elektronice to czy sam dam rade to stworzyć? Czy jest możliwość zakupu poszczególnych elementów i tylko ich podpięcia Jeżeli tak to proszę (jeżeli to możliwe)o proste wytłumaczenie jak to zrobić i co potrzebne Z góry serdecznie dziękuję
  • Poziom 22  
    Wzmacniacz słabiusi nie porusza za mocno tego solinga.
  • Poziom 10  
    Dziękuje koledze za wypowiedz Ale nie o to pytałem
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuje
    Tylko teraz tak
    Nie bardzo wiem czy mój wzmacniacz może tak być podłączony? (instrukcje mam niestety tylko po ang i nie bardzo wiem gdzie tego szukać)
    I jeżeli dobrze zrozumiałem To miedzy wzmacniaczem a skrzynią powinienem podłączyć
    filtr dolnoprzepustowy (zwrotnicę)
    Po mojemu to by tak wyglądało
    Od wzmacniacz
    # prawy kanał +/- do przednich głośników (do zwrotnic)
    # lewy kanał +/- do przednich głośników (do zwrotnic)
    # lewy kanał + prawy kanał - do filtra dolnoprzepustowego (zwrotnica)i od filtra do skrzyni
    Czy coś jeszcze bym potrzebował?
  • Poziom 15  
    Czyli te helixy mają byc pod wzmacniacz ? to są 13cm średnica i dwudrożne czy osobno tweetery ?
    2 zwrotnice do głosników
    1 zwrotnice so subwoofera
    jezeli wzmacniacz jest stabilny w mostku przy 2 ohm to powinnobyc ok.wzmacniacz

zwrotnice subwoofera sinuslive.pl / zwrotnice ----cena jest wysoka ale
    na alledrogo mozna poszukać
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Czyli wzmacniacz raczej się nie nada do trimode , bo nie jest stabilny w mostku przy 2 omach. Poza tym /nie gniewaj się/ ale on siam nie daje rady Twojemu subwooferowi. Proponuję dokupić mocniejszy wzmacniacz do subwoofera, a tym, który już masz zasilać przód, j
  • Poziom 10  
    Dziękuje kolegom
    Jarbarek nie mam się za co gniewać Pewnie kolega ma rację Ale jak dla mnie na początek starczy Co do drugiego wzmaka to może kiedyś
    Na razie mi starczy Efekt jest nie porównywalny z tym co miałem Może pod "większym" wzmacniaczem było by ciekawiej Ale nie mam porównania W każdym razie dzięki za zainteresowanie wątkiem Informacje na pewno się przydadzą
    Pozdrawiam