Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iP2000 wymiana "pampersa"

ppawel12 20 Wrz 2009 11:33 5229 6
  • #1 20 Wrz 2009 11:33
    ppawel12
    Poziom 16  

Witam,
    Właśnie mi wyskoczył komunikat o przepełnieniu "zbiornika na zużyty tusz" - pampers. Czytałem już na tym tu i innych forach jak zresetować licznik ale mam problem z dostaniem się do tego zbiornika, w celu jego opróżnienia lub wyczyszczenia. Udało mi się wyciągnąć z miejsca gdzie parkują głowice dwie podkładki ( lub coś w tym stylu jakaś dziwna gąbka nasiąknięta tuszem ). Te dwie w/w podkładki spoczywały na ruchomym klocku.
    Czy to to jest ten ów pampers ?
    Czy resetowanie licznika bez wymiany (czyszczenia) zbiornika może doprowadzić do uszkodzenia drukarki ?

Z góry dziękuje za pomoc, pozdro

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2009 13:02
    konmaj
    Spec od drukarek

Właściwy "pampers" jest w dolnej, tylnej części drukarki - prowadzą do niego te gumowe wężyki wychodzące spod stacji parkującej głowic. Żeby się do niego dostać, trzeba po zdjęciu boków i góry obudowy, najpierw wyjąć ramę wraz z prowadnicami, karetką i elektroniką (nie zapominając o odłączeniu części kabelków od elektroniki), a potem wymontować prawą część plastiku znajdującego się przy podajniku papieru: pod nim jest "pampers".

0
  • #3 21 Wrz 2009 07:51
    poldruk
    Poziom 20  

To czy drukarka może ulec uszkodzeniu czy nie po wykonaniu samego resetu zależy od tego ile do tej pory zgromadziło się w niej tuszu.

Niektórzy klienci przynoszą do resetu drukarki które mają pampers praktycznie suchy i wyglądający jak nowy.

Z innych drukarek po prostu cieknie jeszcze na długo przed potrzebą wykonania resetu.

Dla bezpieczeństwa należy zawsze czyścić pampers.

Nie musi on potem wyglądać jak nowy, wystarczy jak będzie miał znowu dużą zdolność do absorbowania zużytego tuszu.

0
  • #4 21 Wrz 2009 13:52
    ppawel12
    Poziom 16  

a można wiedzieć jak wygląda ten "pampers" to jakiś pojemnik, gąbka czy coś innego ?? na wielu forach ludzie pisali, że ten komunikat jest lipny i nie trzeba czyścić tego zbiornika.

0
  • #5 21 Wrz 2009 14:06
    konmaj
    Spec od drukarek

Zwykle jest to gąbka lub kilka płaskich gąbek ułożonych jedna na drugiej. Występuje ona w drukarkach, które posiadają pompkę przy każdej operacji (przygotowanie do drukowania, czyszczenie głowicy, wymiana pojemników) przetłaczającą przez głowicę określoną ilość tuszu, co rejestruje licznik, a ten tusz przechodzi przez wężyk, który kończy się w "pampersie". Inne drukarki mają tylko niewielkie podkładki, zbierające resztki tuszu czasem wyciekające z głowic. Komunikat o przepełnieniu jest inicjowany przez przekroczenie określonej wartości tego licznika, a reset to po prostu jego wyzerowanie. Rzeczywiście nie zawsze czyszczenie "pampersa" jest konieczne, ponieważ jego pojemność zazwyczaj wystarcza na 2-3 przekroczenia limitu tego licznika. Jednak zawsze jest ryzyko, że tusz zacznie wyciekać z drukarki albo co gorsza spowoduje zwarcie i trwałe jej uszkodzenie.

0
  • Pomocny post
    #6 22 Wrz 2009 07:14
    poldruk
    Poziom 20  

Jeśli nie masz doświadczenia i jest ryzyko, że coś uszkodzisz to lepiej drukarki nie rozbierać.

Drukarka blokuje się raz na kilka tysięcy stron.

Jeśli się zepsuje zanim zdąży się znów zablokować to problem z głowy.

Jeśli jednak zamierzasz długo z niej korzystać to sprawa ma się jak z wymianą oleju w samochodzie, przychodzi 15000km i nie ważne czy olej czysty czy nie dla zasady się go wymienia.

0
  • #7 24 Wrz 2009 08:52
    ppawel12
    Poziom 16  

tak jak stwierdził konmaj ten zbiornik mógł by jeszcze długo pociągnąć więc nie rozkręcałem całej drukarki i przeczyściłem połowę filtru ponieważ pampers nie był aż tak brudny jak miał być :P a szkoda mi było tracić czas, wyczyszczę cały przy następnym komunikacie :)

reset canon'a powiódł się za 1 razem :D
    pomoc na tej stronie :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic292343.html

wszystko gra drukarka śmiga jak narazie,
    dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam

0