Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini TV-przestrojenie fonii na polski standard.

20 Wrz 2009 15:18 2207 8
  • Poziom 20  
    Witam. Otóz mam problem i nie wiem czy się za to brać. Dostałem ostatnio malutki telewizorek w którym trzeba przestroić fonię, bo dźwięk, który się z niego wydobywa, to tylko szum(głowica ma standard BG). Posiada on głowicę TDQ-4D-15-03-0101 i filtry SFE 5.5. I moje pytanie brzmi, czy Nada się do tego celu ten konwerter? I jeżeli piszą tam o sposobie połączenia jednopunktowego, to wystarczy jedynie podłączyć IF1 konwertera do IF1 głowicy i dołączyć zasilanie konwertera, potem ewentualne dostrojenie PRkiem? Nic więcej nie jest potrzebne? Jeśli tak, to który pin w tej głowicy jest IF1? A jeśli nie, to da się w miarę łatwo taki konwerter dołączyć do tego telewizorka? i pytanie gdzie go podłączyć?
    fotka:
    Mini TV-przestrojenie fonii na polski standard.
  • Poziom 20  
    Także zostaje jeszcze pytanie jak mam się wpiąć z tą fonią do głowicy tak aby to działało?
  • Poziom 43  
    Najlepiej jest podłączyć IN do wyjścia z głowicy W.CZ, wylutować filt wejściowy 5,5 i OUT podłączyć do ostatniego pinu wylutowanego filtru. Oczywiście trzeba tez podłączyć zasilanie.
  • Moderator
    11111olo - może raczysz zauważyć, o czym autor pisze? Nie wiesz, co można otrzymać za niewłaściwe porady?
    owocowy89 - wszystko masz tam w opisie, po co te pytania?
  • Poziom 20  
    Te pytania.. Bo nigdy tego nie robiłem. Fakt jest w opisie, tylko nie wiem jak jest w głowicy, który pin to IF(w ogóle który pin od czego), do którego filtra się podłączyć(i wylutować filter?),bo są dwa. Dlatego temat i takie pytania w tym dziale, bo jeśli chodzi o telewizory, to doświadczenia żadnego nie mam.
  • Poziom 43  
    Mirku jeśli coś napisałem niezgodnego z regulaminem to wskaż co jest nie tak to poprawię. Też kiedyś miałem identyczny problem i napisałem co zrobiłem żeby działało ;)

Owocowy - pin IN jest doprowadzony do filtru - jak na schemacie.
    Może napisz jaki układ scalony pracuje w fonii p. cz.? Może TBA120?
  • Poziom 20  
    Nie mam teraz tego tv w domu, ale jutro to sprawdzę, a do filtru.. pełno elementów jest między głowicą, a filtrem, poza tym którym filtrem?bo jeśli dobrze rozumiem, to są tam dwa filtry, za który się brać? ten przy układzie scalonym?. Co do układu scalonego, to jutro Ci powiem czy to ten.
  • Poziom 26  
    Wymień filtf sfe, pułapkę T, jeżeli dźwięk ma brum to wymień filtr saw