Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE K700, po naprawie dzoja nie działa klawiatura

20 Wrz 2009 16:56 981 9
  • Poziom 26  
    Witam.
    Jak w temacie, padła klawiatura po naprawie dzoja, ale wczesniej potraktowałem to dość mocno spirytusem, o zgrozo, tak że był biały ekran i fonik nie chciał startować. Teraz po wysuszeniu juz startuje i prosi o pin, a nie mam jak wpisać bo klawiatura nie swieci i nie działa.
    Co jeszcze spaprałem, moze przegrzałem płytę?
    Jak sprawdzić, jakies rady, proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    Wymieniałes go czy tylko czy tylko użyłes spirytusu

• Poziom 37  
    A zapiąłeś złącze klawiatury?
  • Poziom 26  
    Poprawiłem luty sądząc, ze moze jakis jest zimny i jeszcze z fonem było ok, tzn klawiatura chodziła i swieciła, chociaż sam dzoj dalej kiepsko, wiec strzykawką i igłą potraktowałem go spirtem dość obficie wciskając go we wszyskie strony.
    Pózniej była suszarka, ale delikatnie. Efekt jest taki jak pisałem wyzej.
    Taśmy wpięte, może się uszkodziła, bo ich wtedy nie wypinałem. Teraz posprawdzałem niby są dobrze wszytkie powpinane.
    Dzięki i pozdrawiam.

• Poziom 37  
    To wyszusz dokładniej - skoro nic nie zmieniałeś w połączeniach to jakaś wilgoć zwiera.
  • Poziom 26  
    Chris_W napisał:
    To wyszusz dokładniej - skoro nic nie zmieniałeś w połączeniach to jakaś wilgoć zwiera.

Dzięki spróbuję jeszcze trochę podmuchać, spirytus powinien szybko odparować, chociaż zawiera co prawda trochę wody.

A może ktoś zna rozpiskę pinów na tym gnieździe do taśmy klawiatury, to chociaż bym sprawdził czy wychodzi napięcie na diody do podświetlenia i gdzie ono ginie.
    Aj, nie słyszę tez sygnału z głosnika, przy włączaniu lub wyłączaniu, to chyba następny problem.

Pozdr.
  • Pomocny post

Poziom 37  
    Sprawdź piny 14 i 16 na złączy klawiatury - czy jest między nimi napięcie ponad 3V.
    SE K700, po naprawie dzoja nie działa klawiatura
  • Poziom 26  
    Uszkodzona taśma płytki klawiatury, w serwisie facio mi zaspiewał za nią 40 zeta bez wymiany, bo niby oryginalna, a te z alleg.. za parę zł to twiedzi, że sama chińszczyzna, ale na telefonie pisze jak drut, ze zrobiony w Chinach.
    Wezmę jaskąś taniochę, bo chcę odzyskać tylko książkę tel. z tego telefonu.
    Pozdr.
  • Poziom 26  
    Brzymeq napisał:
    Przedmuchaj sobie sprezonym powietrzem filtr klawiatury bo pewni ego zalałes i jeszcze nie odparowało albo jakis fafroch wpadł. Filtr to taki świecący kwadracik obok zlącza tasmy klawiatury ;)

Jak pisałem wyzej, była to wina tasmy, zmieniłem płytkę klawiatury za 7,50 zł i telefon smiga. Chodzilo mi o odzyskanie ksiązki, co juz uczyniłem.
    Dziekuję wszyskim za pomoc.
    Temat zamykam.