Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna jak obejść immobiliser????

rob8 28 Dec 2006 18:16 94156 37
Texa Poland
    kiki99
    Level 14  
    Tak dla ciekawości. Mam dwie laguny '95 i '97r. W tej z '95r nawet gdy się ją otworzy recznie zamkiem w drzwiach nie odpali dopoki nie otworzy sie lub nie zamknie drzwi z pilota. Nawet po otwarciu jej z pilota gdy przez jakis czas nie odpalimy silnika to trzeba otworzyc i zamknac drzwi z puilota ponownie i wtedy odpala. W tej nowszej lagunie nawet gdy otworze drzwi nie uzywajac pilota i wloze kluczyk w stacyjke to odpale i nawet gdy dluzszy czas nie uruchomie silnika to nie musze tak jak w tej starszej otworzyc i zamknac drzwi z pilota bo i tak odpala.
  • Texa Poland
    nezu
    Level 11  
    -grzechu- wrote:
    Zalozylem w tym celu osobny post ale moze tu cos mi doradzicie, mam renault lagune z centralnym zamikiem na podczerwien i oczywiscie imobilaizerem chcialem na wlasna reke podlaczyc alarm magicar glownie chodzi mi o to zeby nie bawic sie z tym glupim kluczykiem i miec normalnego pilota na fale radiowe, czy podlaczenie takiego alarmu przedstawia jakis klopot jesli nie to prosilbym o info jak to zrobic, czy moze imobilaizer bedzie mial "cos przeciwko temu" i utrudni znacznie sprawe??
    pozdrawiam

Witam. Mam Lagunę 96 rok, centralny zamek sterowany podczerwienią w kluczyku (YMOS), oczywiście nieszczęsny immobilajzer. A na dodatek ciągłe problemy z kluczykami. Kończy się to zwykle wpisywaniem czterocyfrowego kodu. Postanowiłem założyć jakiś cywilizowany alarm i czytam tutaj, że można wyłączyć immobilajzer. Po pierwsze w jaki sposób to zrobić? Za ile? A po drugie czy fabryczny centralny zamek nadal będzie działał po wyłączeniu immobilajzera? Zależy mi na sterowaniu centralnym zamkiem za pomocą alarmu oczywiście. Pytania są może laickie, ale nie mam doświadczenia więc pozostaje mi pytać. Proszę o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi.
  • Texa Poland
    bartek_p
    Level 31  
    Wystarczyło trochę poczytać forum.
    Immo można wyrzucić tylko przez wyczyszczenie kompa. Bez specjalistycznej aparatury sie nie obejdzie. Podjedź do kogoś kto ma kompa z prawdziwego zdarzenia i po problemie.
    oliver7
    Level 11  
    witam.
    mam podobny problem z kluczykiem.
    Moje pytanie -
    czy w brifie [tym niemieckim ,oryginalnym] są umieszczane kody do immobilisera ,są tam na końcu jakieś cyfry, jest ich 8 ale występują też zera.
    Jest też jakiś kod 4 cyfry ale to chyba do radia , sam nie wiem.
    Jak więc w takim razie wprowadzic sygnał zera włącznikiem centrala,
    w trakcie adaptacji kluczyków ?POdobno każda cyfra odpowiada jednemu błyśnięciu kontrolki. !!!
    Czyli jeden to 1 błysk -- a Zero-- ile błysków ?????
    lala 1ph1 97r.2.0 pb- full opcja.
    xwit
    Level 33  
    Nie.Brif nic z tym wspólnego nie ma.Opisane masz co masz zrobić jak padnie immo.
    oliver7
    Level 11  
    ok.
    w takim razie jak wprowadzić kod immo skoro w mojej lali przycisk centrala jest BEZ kontrolki ????????????
    lala 1ph1 97r.
    giovaniiii
    Level 11  
    Wyszukalem taka informacje na temat rozlaczenia immobilisera w Renault Laguna.

"
    Kod wprowadza sie bardzo latwo,kluczyk w stacyjce przekrecony,patrzysz na diode od immobilaizera,trzymasz przycisk zamykania centralnego ,,dioda zacznie migac tyle razy ile pierwsza liczba kodu,puszczasz,trzymasz dalej ile druga liczba kodu ,puszczasz,trzymasz ile trzecia,trzymasz ile czwarta,podek kluczyk pod lusterko i naciskasz kluczyk az sie zaprogramuje, co do odłaczenia immobilaizera to trzeba przeciac jedna sciezke elektryczna w module immo,wprowadzic kod i bedzie dzialac do pierwszego odłaczenia akumulatora,lub "wyczyscic komputer z kodu",lub wlutowac w komputer taki mały scalak z dwoma kabelkami który ominie kod,ale to juz zaawansowana technologia
    "

i najwazniejsze z tego:
    "
    co do odłaczenia immobilaizera to trzeba przeciac jedna sciezke elektryczna w module immo,wprowadzic kod i bedzie dzialac do pierwszego odłaczenia akumulatora,lub "wyczyscic komputer z kodu",lub wlutowac w komputer taki mały scalak z dwoma kabelkami który ominie kod,ale to juz zaawansowana technologia
    "

czy ktos moze potwierdzic ta informacje dotyczaca przeciecia sciezki w module immobiliser-a ? o ktora sciezke chodzi i gdzie znajduje sie immobiliser w Lagunie 97r 1.8RT ?

Janek
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie tędy droga - przecięcie Ci nic nie da.

Zapraszam do warsztatu - zepsucie - owego układu słono kosztuje.