Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna jak obejść immobiliser????

rob8 14 Jun 2004 13:09 92782 37
Fluke Kamera Termowizyjna
    rob8
    Level 11  
    Właśnie wysiadł mi kluczyk na podczerwień i nie moge otwierać i zamykać auta, a co za tym idzie nie wyłącza sie immobiliser i nie moge odpalić tego cudownego wynalazku.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie??? jak to obejść???
    Kto pomoże??? Please!!! pilnie potrzebuje auto
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    mariusz

Level 15  
    KTS lub serwis
    mczapski
    Level 39  
    Brak informacji o pojeździe (model, rocznik itp). Ale poza tym coś tutaj nie pasuje. Mianowicie standartowo dziłanie immobilizera jest niezależne od działania zamka centralnego. Także jeśli wiem dobrze immobiliser działa bez zasilania z baterii. A więc przypuszczam, że przyczyna lezy w innym miejscu (czyli być może w pracy sterownika).
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    mariusz

Level 15  
    Akurat w Renault jest powiązany immobiliser z alarmem i centralnym zamkiem. Czasami zdarza się, że auto nie chce zapalić i wtedy pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie auta pilotem w kluczyku, ale jeśli pilot nie działa to może być problem.
    Dlatego podstawowa sprawa to diagnostyka komputerowa.
    Pozdrawiam.
    JackTheNipper
    Level 19  
    Zgadza się centralny zamek jest powiązany z immobiliserem który daje sygnał komputerowi. Moja propozycja to wyłączenie całkowite immobilisera a co za tym idzie nie będzie otwierania kluczykiem ani odcięcia zapłonu (to zabezpieczenie jest lipne). Niestety nikt samemu nie wyłączy immobilisera (robimy to bez problemu kontakt na priv podany w opisie). Po całej operacji proponuję aby udać się do zakładu który założy alarm lub sterownik centralnego zamka. Sam mam osobiście tak zrobione w mojej renówce zaraz po kupnie to zrobiłem bo piloty fabryczne siadają w nieoczekiwanym momencie a bez odpowiedniego sprzętu lub kodu fabrycznego się nie odpali na miejscu.
    mczapski
    Level 39  
    Niestety opinie są żenujące. Z całą pewnością jedyne powiązanie funkcji zamka i immobilizera to korpus kluczyka. Układami sterują oddzielne układy i faktycznie nie mam pewności czy immobiliser jest zasilany. A wyłączenie immobilisera to faktycznie niełatwe zadanie ponieważ odblokwanie sterownika silnika odbywa się kodem generowanym, kolejno przez klucz i centarlkę. Przerwanie łańcucha nie załatwia sprawy. Jedyne wyjście to przyuczenie sterownika a tego bez specjalistycznej aparatury nie zrobi się. A więc moze jedanak najtańszym sposobem załatwienia sprawy jest zakup i dostosowanie kluczyka w serwisie. Cena ok 600 PLN. Cały czas nie wiadomo o jaki modek chodzi a tutaj występują różnice i to spore.
    JackTheNipper
    Level 19  
    Komputer który jest w samochodzie przy pierwszym podłączeniu uczy się immobilisera. Jeśli pomiędzy dwoma takimi samymi autami zamienisz kompy to żaden nie odpali. Dodatkowo w komputerze są zawarte informacje na temat silnika i klimatyzacji. Mnie wystarczy sam komputer i zrobimy wszystko tak żeby było OK i lepiej będzie niż po serwisie autoryzowanym bo bez niespodzianek w przyszłości z następnymi pilotami a często się uszkadzają.
    rob8
    Level 11  
    OK, sprawa załatwiona!!! Pojechałem do serwisu, po podaniu nr nadwozia otrzymałem kod 4 cyfrowy, który się wbija przyciskiem od centralnego zamka-koszt kodu -70zł. Po wbiciu kodu można uruchomić auto, a także zaprogramować pilota- co mi się też udało.
    Użytkownicy renówek- dbajcie o te kluczyki bo to delikatne urządzonka, a jak sie zaczynają problemy pędźcie do serwisu po kod bo może się przydać w każdej chwili ( podczas pobytu w serwisie byłem świadkiem podobnej sytuacji jak moja :P )
    Straciłem 70 zł :( ale oszczedziłem 430 bo zawołano mi 500 zł za wyczyszczenie kompa z immobilisera :evil: .
    I nieprawdą jest ze immo to żadne zabezpieczenie bo poruszyłem niebo i ziemie żeby odpalić auto (tylko złodziej specjalizujący sie w danej marce może bez problemu odpalić auto) a inne zabezpieczenie oczywiście można bez problemu dołożyć bo czym więcej i bardziej indywidualnie tym trudniej dla złodzieja.
    W załączniku podaje sposób na zalogowanie kluczyka, pierwsza część to podanie kodu żeby odpalić auto...
    JackTheNipper
    Level 19  
    Bzdury piszesz że immobiliser to jakieś zabezpieczenie bo jeśli o to chodzi to możesz go mieć ale jak złodziej weźmie swój komputer wyczyszczony z odciętą nogą immobilisera to się go nie nauczy i odpali zwykłym kluczykiem. Dlatego najlepiej mieć kilka niespodzianek takich jak zamienione piny w komputerze (trzeba wiedzieć które żeby złodziejowi narobić strat) no i dobry alarm montowany w pewnym serwisie. Należy także pamiętać gdzie się oddaje samochód do naprawy bo w międzyczasie warsztat też może przygotować sobie wszystko na odjazd. Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z takich rzeczy a później się dziwią że zginął samochód i to w ciągu kilku sekund. A wszystko przez oszczędności bo pojechało się do taniego mechanika, blacharza czy lakiernika. W przypadku kolegi to miał fuksa bo kluczyki się wyprogramowały ale jak siądą to serwis kasuje kupę szmalu za to.
    rob8
    Level 11  
    To właśnie takie zabezpieczenie, że każdy zjodziej chodzi z plecakiem wyczyszczonych komputerów :D (pomijając to że musi otworzyć maske i podpiąć tego kompa)
    9500
    Level 12  
    wystarczy ze sciagniesz schemat alarmu i połaczysz ze soba dwa kable (rozpoznasz je po kolorze) ktore ida do alarmu (seryjnie w megane to sa zielone alarm: Cobra) i odpalasz... bynajmniej u mnie tak da się obejść 2001 rok megane
    bartek_p
    Level 31  
    No to ładny pajac ci to zakładał.
    Pożądnie założonego alarmu nieda się obejć, od tak sobie w 15 s. pod marketem.
    Ale to już chyba gdzieś było.
    -grzechu-
    Level 11  
    Zalozylem w tym celu osobny post ale moze tu cos mi doradzicie, mam renault lagune z centralnym zamikiem na podczerwien i oczywiscie imobilaizerem chcialem na wlasna reke podlaczyc alarm magicar glownie chodzi mi o to zeby nie bawic sie z tym glupim kluczykiem i miec normalnego pilota na fale radiowe, czy podlaczenie takiego alarmu przedstawia jakis klopot jesli nie to prosilbym o info jak to zrobic, czy moze imobilaizer bedzie mial "cos przeciwko temu" i utrudni znacznie sprawe??
    pozdrawiam
    xwit
    Level 33  
    Gratuluje podejście do sprawy.Co ty człowieku robisz na tym forum.Po co rano wstajesz jak wieczorem i tak musisz iść spać???
    xwit
    Level 33  
    Czemu jeździsz laguną a nie maluchem.Też samochód a na allegro za lagunę masz dziesięć maluchów.Zastanów się co mówisz człowieku.Faktycznie między GPS'em a alarmem ala magicar nie ma żadnej różnicy,co???
    domelfm
    Level 16  
    człowieku ..... 3 min i gps wisi na drzewie i lokalizuje drzewo ... :)
    jak chca ukrasc to ukradna .. :)
    Wiec po co inwestowac w drogie alarmy.. :)
    tylko tyle zeby miec znizki autokasko i po wszystkim .. :)
    ja mam autokasko i tyle... :)
    A co do auta to niemam laguny... Skoda octawia .. :)
    Autokasko to jest zabezpieczenie a nie alarmy... :)

Moze ktos kto zna temat powie ci ile wart jest alarm dla profesjonalisty... Albo pana z pomocy drogowej ....
    User removed account
    User removed account  
    xwit
    Level 33  
    Panie domelfm jak ty gps w trzy minuty wyjmujesz to powinni zabijać się o ciebie wszyscy co żyją z cudzych aut.Ty jesteś geniusz wśród złodziei.Po co pracujesz lepiej kradnij samochody i to w Niemczech najlepiej nowe BMW i Merce.Będziesz taki bogaty jak Bill Geates :D
    domelfm
    Level 16  
    moze drobna korekta..
    nie jestem polonista i mam 3 auta.. daweoo skode octawie oraz ww bore ..
    chcesz zobaczyc zdjecia ?
    mieszkam w domku jednorodzinnym i niezalezy mi na formółowaniu wypowiedzi zgodnej z jezykiem polskim
    .. widoczny ma byc jedynie przekaz

Moze kiedys to sie zmieni.

P.S
    Te 3 auta to nie tak ze zupelnie moje ...
    Kazdy człoenek rodzinki ma auto ... tata skode 3 mama bora a ja...... :)

I moze juz skonczcie podwarzanie mojej zetelnosci i wytłumaczcie mi róznice prosto i rzeczowo miedzy alarmem z allegro i alarmem np legranda z servisu za 2000 zl .. ?
    mczapski
    Level 39  
    Dołączę się do tej awantury i zapytam: "Po co tobie tłumaczyć skoro ty wszystko wiesz lepiej?" I są w twoich wypowiedziach elementy prawdziwe.Tylko co z tego skoro w życiu trzeba wybierać na własną odpowiedzialność. A to co sam piszesz, że nie warto używać poprawnych , polskich wypowiedzi niestety świadczy o tym , iż jesteś ignorantem w każdym zakresie. Przyjmij zatem do wiadomości, że nie wzysscy chcą dyskutować z analfabetami i awanturnikami. Wolimy dyskusje merytoryczne. Przepraszam za szczerość, ale moze wyciągnij z tego jakieś wnioski.
    Przecież ja ciebie nie zamierzam zmieniać. Dałem tylko znać, że niechętnie postrzegamy kontrowersyjne postawy. W końcu mamy prawo wybierać rozmówców dyskutując na otawrtym forum ale dlaczego mamy być obrażani bez powodów?. Nie neguję twojej wiedzy jeno postawę.
    xwit
    Level 33  
    Powiedz mi co yo jest alarm 'legranda' bo tyle lat już w to się bawię i o takim nie słyszałem.Alarm z serwisu nie jest najlepszy.A po drugie to serwisy zakładają tak,że żal na to patrzeć.Nie liczy się koleś cena ale urządzenie i co najważniejsze jego montaż.Jak coś o tom wiesz a widzę,że nie wiesz to n szukasz dobrego sprzętu a nie jak najwyższej ceny.Bo to,że ty dasz 2000zł za badziew w serwisie to nie znaczy,że jest to dobre.A ty miałeś tylko z takim czymś do czynienia i jeździsz po serwisach to znaczy,że nie masz o to zielonego pojęcia by coś samemu zrobić.Więc wniosek:nie wiesz i piszesz bzdury.Mi to osobiście lata co piszesz ale widzisz komentarze o tym :D Każdy by wyciągnął z tego wnioski.

Dodano po 1 [minuty]:

A i u dołu jest takie coś jak PISOWNIA.Zacznij go używać bo to trochę razi i świadczy o tobie.
    muhozol
    Level 11  
    Sluchajcie, tu sie nie ma co klocic jaki alarm jest dobry a jaki nie. Bo prawda jest taka ze osoby specjalizujace sie w kradziezach aut obejda wszystkie zabezpieczenia. A jak to robia ? to wiedza nieliczni.Kolega w golfie mial imobilazjer w samochodzie. Pisze mial, gdyz po wyjsciu z hipermarketu juz samochodu nie mial.I to cale zabezpieczenia. Na pewno przecietni zlodzieje nie beda potrafili ukrasc samochodu nawet z najtanszym i z najprostszym alarmem.Ja mam exusa v10 i jestem zadowolony (poki cos sie nie stanie.... tfuj...tfuj...tfuj...) zakladal go facet z serwisu, heh (wspominaliscie cos o tym), osobiscie musialem poprawiac po nim robote bo nawet porzadnie ukryc centralki nie potrafil. I to cala prawda o serwisach. Pozdrawiam
    domelfm
    Level 16  
    Mczapski chyle przed toba czola jestem ignorantem w zakresie jezyka ojczystego .. starsznie denerwója mnie o z kreska i u i rz z ch,h nigdy nie bede wiedzial jak sie to pisze ...mam dysortografie.. i jest to dlamnie naprawde trudne dlatego z tym niewialcze. Ale pozdrawiam wkońcu ktos mi rzeczowo odpowiedzial ze kazdy alarm jest do obejscia dla zlodzieja.
    Pytalem dlatego ze tata chce sobie załozyc dobry alarm .
    Tylko niewiedzialem czy inewestowac góre szmalu czy za 200 zl z allegro kupic i po wszystkim.
    A i jeszcze jedno prosze niepodwarzac moich umiejestisci bo prawdopodobnie wiem wiecej niz sie spodziewacie... A tak naprawde nikt mnie niezna...
    Poniewaz dopiero teraz zaczynam pisac bo mam interes aby troszkę wiedzy zdobyc. Jestem elektronikiem i jezeli kogos to interesuje to z zamilowania a nie z papieru... Ale bardziej siedze w tematyce tv sat i dlatego na tematy motoryzacyjne szukam wiedzy bo narazie jej nieposiadam/\ ..

Pozdrawiam wszystkich.
    slawcio_100
    Level 13  
    Czytając to forum zastanawiałem się czy jestem w sejmie czy na elektrodzie.
    Moje doświadzenie z lagunami jest takie imobilajzer wyłączyć a założyć porządnie alarm. Nawet ten z allegro dobrze założony przyspoży problemy jesli jest założony jak trzeba. Złodzie interesuje się autem max 5 min jeśli nie odpali daje spokój - za duże ryzyko. A można nawet w prosty sposób zrobić tak że aby otworzyć auto potrzebne będą rozpieraki strażackie bo wybicie szyby i podniesienie kołka nic nie da.
    Pozdrowienia dla wszystkich
    orzysz
    Level 11  
    Witam wszystkich. Mam wielki problem i potrzebuje pomocy. Ukradli mi torbe w krotej mialem kluczyki od samochodu BMW 320i E36 96 rok. Ze mialem jeden zapasowy w domu to samochod otworzylem ale juz do nie odpale bo wogole nie kreci bo ma immobiliser. Kupilem druga stacyjke i zamki wymienione ale co z tego skoro i tak silnika nie odpale. Wiec szukam kogos kto mi moze to zrobi ale na pw powie jak odlaczyc ten immo. Bede bardzo wdzieczny.
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A z kąd jesteś :?:
    orzysz
    Level 11  
    Jestem z mazur. Prosil bym o kontakt 508632474
    xawer
    Level 15  
    xwit wrote:
    Panie domelfm jak ty gps w trzy minuty wyjmujesz to powinni zabijać się o ciebie wszyscy co żyją z cudzych aut.Ty jesteś geniusz wśród złodziei.Po co pracujesz lepiej kradnij samochody i to w Niemczech najlepiej nowe BMW i Merce.Będziesz taki bogaty jak Bill Geates :D

nie trzeba być fenomenem aby unieszkodliwić gps...100-500pln i wszyscy złodzieje znają to ''legalne urządzenie''
    sketh
    Level 11  
    Witam
    czy moze ktos mi powiedziec jak zalogowac kluczyki w lagunie kod posiadam a nawet dwa dostalem w servisie jest to laguna 95 rok kluczyk bez transpondera w srodku
    pozdrawiam
    giz
    Level 1  
    wkladasz kluczyk do stacyjki wlanczasz zaplon przyciskasz pedal gazu do konca az kontrolka od komp. zaznie i wprowazasz 1 cyfre z kodu klikajac przyciskiem od wycieraczek tyle razy ile wynosi 1 cyfra nastepnie puszczasz gaz znowu wciskasz i robisz tak z reszta cyfr kodu powinno byc ok :-)