Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool 43135 - wymiana grzałki (kod błędu F12)

0kph 20 Wrz 2009 16:57 8112 0
    0kph
    Poziom 10  
    Witam,
    właśnie skończyłem serwis swojego łirpula, bazując na opisie z zamkniętego postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2258390#2258390

z racji tego, że "mój" model wymaga odrobinę innego podejścia, opisuje to tu dla potomnych.

Narzędzia:
    - śrubokręt "krzyżak", 3 troxy (60% śrub to troxy), grzałka na wymianę (2050 W)

Grzałka znajduje się kilka pod bębnem, dlatego, aby się tam dostać, trzeba zdemontować przednią ścianę obudowy - tą z drzwiczkami.

- odkręcamy górną ściankę obudowy (dwie śruby z tyłu), zdejmujemy
    - odkręcamy 3 śruby trzymające panel z programatorem, panel ściągamy odchylając wewnątrz po prawej stronie plastikowy zaczep. Uwaga, żeby nie pourywać kabli :)
    - zdejmujemy dolna osłonę (3 zaczepy w dolnej jej części)
    - dookoła fartucha, jest drut naciągnięty sprężyną - demontujemy go
    - odkręcamy śruby przy zamku do drzwiczek (żeby nie urwać blokady)
    - odkręcamy przednią ściankę (3 śruby na górze, dwie na dole)
    - grzałka jest pod "daszkiem" pod bębnem, odłączamy przewody, przy czym, zanim zaczniemy wykręcać nakrętkę, wyjmijmy (ciągnąc) czujnik temperatury (z czarna kostką) aby go nie uszkodzić.
    - wykręcamy nakrętkę na grzałce i wpychamy (mocno) tę śrubę do środka, potem delikatnie podważając wyciągamy grzałkę

I drobna rada, poświećcie sobie latarką w szczelinę po grzałce, jest to dobry czas, aby wyczyścić śmieci :)
    Dodatkowo polecam zdjąć wąż odpływowy spod bębna, w środku jest piłeczka (jak od ping-ponga) i gumowa uszczelka (jak się domyślam, coś w rodzaju zaworu zwrotnego). U mnie była ona tak zabita paprochami resztkami chusteczek i czego tam jeszcze, że o obecności piłeczki w środku dowiedziałem się przez przypadek ;) Po prostu, z ciekawości chciałem zobaczyć co to za śmieci...

Mam nadzieje że komuś skróci to czas i oszczędzi pieniądze.