Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maska spawalnicza Kemper auto dark650 peka bateria słoneczna

20 Wrz 2009 20:49 3601 9
  • Poziom 11  
    Mam problem ponieważ spadła mi na ziemię maska spawalnicza samościemniajaca i niestety pekł element szklany
    (chyba to jest bateria słoneczna).
    Rozebrałem ten filtr są oznaczenia (sinonar ss9618a) i tu moje pytanie gdzie dostanę taki element lub jakiś zamiennik szkoda mi jest wyrzucić ją bo koszt takiej nowej to ponad 1.000 zł.Pomóżcie . Maska spawalnicza Kemper auto dark650 peka bateria słoneczna
    Maska spawalnicza Kemper auto dark650 peka bateria słoneczna
  • Poziom 20  
    Ciężko znalezć ,a jak już znajdziesz to cena będzie prawie taka jak za całą maskę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, to bateria słoneczna.
    Najlepiej szukać u dystrybutora sprzętu. Powinna występować jako element zamienny, bo w końcu jest bezpośrednio narażona w czasie procesu spawania.
  • Poziom 11  
    Cały filtr ogólnie jest nierozbieralny ja go delikatnie rozmontowałem.A w momencie spawania chroni go "szybka " plastikowa .
    Znalazłem nawet szczegółowe dane producenta Link,przeszukałem już sporo stron w necie i nawet o zbliżonych parametrach nie moge znaleść.
  • Specjalista elektronik
    W kryzysie popróbuj wykorzystać baterie słoneczną z giełdowego kalkulatora o odpowiedniej liczbie elementu i wymiarach.
    H.
  • Poziom 22  
    Szukaj baterii słonecznej o takich wymiarach

P.S A jaką ona w ogóle ma rolę w spawarce?
  • Pomocny dla użytkowników
    baaks napisał:
    A jaką ona w ogóle ma rolę w spawarce?

Zapewne reaguje na światło i rozjaśnia szybkę gdy nie ma łuku, a przyciemnia gdy jest.
    Prawdopodobnie szybka jest też specjalnej budowy.
  • Poziom 36  
    Pewnie ta szybka to pojedyncza duża komórka LCD, zapalenie łuku spawarki powoduje zasilanie przez baterię słoneczną tej komórki, a ona się przyciemnia. Poszukaj jakiejkolwiek baterii słonecznej na jakieś 9V, powinno to działać jak ja podłączysz, problem tylko że nie będzie pasować gabarytowo do tej maski i będziesz musiał coś wykombinować. Taką baterię powinieneś znaleźć na allegro za niewielkie pieniądze. To co miałeś w masce to chyba najgorszy rodzaj baterii, więc wydaje mi się że możesz kupić jakiś szajs, byle by dawał odpowiednie napięcie i powinno działać :)
  • Poziom 11  
    Zobacze może kupie mniejsze ogniwa i jakoś połącze.
    Czy jest jakaś reguła na łączenie takich baterii szeregowo równolegle?
  • Poziom 36  
    Równolegle się raczej nie łączy, w ogóle żadnych źródeł prądu. Ale Tobie i tak nie jest raczej potrzebny duży prąd, więc wydajność nie ma znaczenia. Liczy się napięcie.