Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G6000 - prawdopodobnie coś nie tak z k. graficzną

20 Wrz 2009 21:20 1792 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Piszę na tym forum po raz pierwszy, mianowicie mam problem z moim laptopem.
    Więc wygląda to tak: podczas włączenia na ekranie jest zupełna ciemność (to nie wina podświetlenia), ta ciemność trwa ok. 15 s i komputer restartuje się. Szukałem rozwiązania po różnych forach lecz nie było ono związane z moim modelem laptopa. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie alby podczas włączania przyciskać klawiaturę - pomaga, ale nie za każdym razem (miejsce na klawiaturze - rejon klawiszy o,p,0,9). Gdy ekran zaskoczy na początku, to komputer pracuje prawidłowo, nie wyłącza się w trakcie pracy. Gorzej jest, gdy przez dłuższy czas jest włączony i z niego nie korzystam, wtedy po jakimś czasie jak wiadomo nastepuje tryb uśpienia albo wyłączenia ekranu. No i znów to samo...
    Mogę zaznaczyć, że gdy zamknę lapka i potem otworzę go, powraca on do normalnej pracy.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, wie jak go rozwiązać i w czym lezy problem? Ktoś coś mi wspominał zeby podgrzać to hotairem by poprawić styki lutów.
  • Poziom 9  
    Mam podobny problem...
    z tym samym laptopem HP G6000. Otóż po włączaniu świecą kontrolki te co powinny świecić, dvd dwa razy warknie, na sekundę zahuczy wentylator potem cisza i restart. Tak w kółko ciągle to samo. Co to może być za problem? Płyta główna, grafika a może coś innego?
  • Poziom 9  
    Sprubój może uruchomić go tak jak ja to robię... przyciśnij mocno w miejscu gdzie opisałem, tylko zrób to jedną ręką a drugą podczas wciskania naciśnij przycisk włączania... w weekend rozbiorę laptopa i zobaczę jak to wygląda, może to poprostu jakaś taśma wyleciała. Gdybyś mógł to napisz do mnie na pw i prześlij mi nr gg to przedyskutujemy temat ;]
  • Poziom 18  
    Witam
    Masz w tym laptopie uszkodzona kart graficzna odklejanie się bgu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    technohunter napisał:
    Masz w tym laptopie uszkodzona kart graficzna odklejanie się bgu.

... a nawet BGA...
    Poczytaj o HP dv2000, 6000, 9000 - nazwa inna, ale choroba ta sama.
    Nie wyginaj płyty ustawicznym uciskaniem klawiszy (sławny k l o p), bo pogarszasz sytuację. Rozejrzyj się za serwisem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wiem o tym, dlatego włączam go, gdy tylko potrzebuję. Właśnie sobie zgrałem z dysku wszystkie dane z laptopa i nie będę teraz go używał. Jesteś zorientowany może jaki może być koszt takiego serwisu?