Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Hotpoint R143a-ciągła praca

20 Wrz 2009 21:23 3639 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam chłodziarko zamrażarkę może niezbyt popularnej firmy Hotpoint. Lodówka jest używana.
    Problem polega na tym że bardzo rzadko się wyłącza lub w ogóle. Użytkuje ją dopiero od 5 dni więc nie jestem w stanie określić ile czasu pracuje ile nie, ale ze wstępnych obserwacji mogę powiedzieć iż pracuje kilka godzin bez przerwy. Ustawiając pokrętło na pozycji 1 lub 2 (6-o stopniowa skala) lodówka chodzi kilka godzin po czym się wyłącza lub pracuje kilka/kilkanaście godzin bez przerwy. Ustawiając natomiast pokrętło na pozycji 4,5, lodówka również bardzo długo pracuje jednakże po jej wyłączeniu długo się nie załącza. Na tylnej ścianie chłodziarki znajduje się "płyta chłodząca" która w przypadku ustawienia pokrętła w pozycji 4,5 po wyłączeniu się lodówki cała się rozmraża i spływa z niej woda. Natomiast w przypadku ustawienia 1-2 po wyłączeniu płyta jest cały czas zamarznięta i utrzymuje się na niej szron.
    Proszę powiedzieć czym mogą być spowodowane takie problemy. Z góry dziękuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Może być termostat, ale niekoniecznie. Ile ma lat?
  • Poziom 10  
    elektryk2000 napisał:
    Może być termostat, ale niekoniecznie. Ile ma lat?

Niestety nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć gdyż znajduje się ona w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu. Ogólnie jest w stanie dobrym, uszczelki dobrze trzymają. Uważam że 5 lat ma na pewno.

Dodam jeszcze że temperatura mrożenia/chłodzenia jest odpowiednia, masełko da się rozsmarować :)
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Dziwna usterka że na wyższych ustawieniach się odszrania a na niskich nie... Z reguły w ten sposób się nie psują. Może być to termostat, możesz spróbować wymienić.
  • Poziom 10  
    Wymiana termostatu pomogła. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam