Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki smartphone wybrać, cena ok 1000zł?

master2591 20 Sep 2009 21:53 10834 7
Computer Controls
    master2591
    Level 10  
    Witam.
    Chciałbym kupić jakiegoś dobrego smartphone.
    Moje wymagania to :
    - dotykowy ekran (ok. 3 cala ^) też "w miarę" dobry (głównie do posługiwania się palcem i płynnie)
    - "w miarę" dobry gps (podobno SiRF Star III jest dobry)
    - Wifi o dobrym zasięgu
    - wejście na słuchawki jack
    - Windows mobile pl
    - aparat fotograficzny (głównie do robienia zdjęć tekstowi)
    - Jakieś karty pamięci (najchętniej micro SD)
    Myślałem o Gigabyte Gsmart MS800 ale podobno kiepsko łapie zasięg z sieci i z wifi i trochę mało RAM (myślę o przyszłych programach) ale jakość wykonania jest dość dobra (ciężko jest go zawiesić), poza tym to nowa firma w Polsce więc pewnie dbają o klienta lub jakiś LG GT505 albo Omnia (podobno delikatna i niezbyt dobrze zrobiona).
    Ten telefon będzie mi służył przez jakiś czas więc nie chcę kupić jakiegoś starego modelu, który po roku przestanie nadawać się do użytku.
    Planuję wydać ok 1000 zł.

To chyba wszystko czego bym oczekiwał.
    Wiem, że to dużo ale może da się coś znaleźć?
  • Computer Controls
    Spacewalker
    Level 33  
    jak zaczniesz odróżniac SmartPhone od netbooka lub Notebooka to zrozumiesz ze taki smartphone nie bedzie miał w sobie 50cm kabla antenowego i antene o mocy 100mW + ganizdo SMA no w najgorszym wypadku MCX, wyjscie RSMA na Yage, Core Quadro 1066Mhz, 2G RAu czy ATi Radeona. No i najlepiej zeby bateria trzymała tydzien z rozmowami z uzywaniem GPS-u i z zrobieniem zdjec.
  • Computer Controls
    wydramax
    Level 16  
    Spacewalker wrote:
    jak zaczniesz odróżniac SmartPhone od netbooka lub Notebooka to zrozumiesz ze taki smartphone nie bedzie miał w sobie 50cm kabla antenowego i antene o mocy 100mW + ganizdo SMA no w najgorszym wypadku MCX, wyjscie RSMA na Yage, Core Quadro 1066Mhz, 2G RAu czy ATi Radeona. No i najlepiej zeby bateria trzymała tydzien z rozmowami z uzywaniem GPS-u i z zrobieniem zdjec.

dokladnie tak jak powiedział kolega, poza tym smartphone nie ma dotykowego wyświatlacza i nie bedzie miał, smartphone to całkiem inna pólka niż pda. Radze poczytać sobie sporo tematów na forum lub jakiś artykułów w necie i wtedy dowiesz sie konkretnie co i jak sie nazywa.
    A co do baterii w takim urządzeniu to cie uprzedzam ze najprawdopodobniej bedziesz musiał ładowac codziennie :P
    tzok
    Moderator of Cars
    Czyli generalnie interesuje Cię urządzenie PDA z modułem GSM (tzw. MDA). Jak pisali poprzednicy - bateria do ładowania co 1-2 dni. Standardem jest procesor zgodny z ARM v4 (zazwyczaj Samsung) taktowany 400-600MHz. Ilość pamięci RAM nie jest krytyczna, Windows Mobile to dość zamknięta architektura i generalnie programy są tak pisane, by uruchamiały się na urządzeniach spełniających minimalne wymagania platformy. 64MB RAM są wystarczające, Flash Storage może być rozszerzony kartami mini/micro-SD.
    master2591
    Level 10  
    hmmm...

Widzę że z Spacewalker i wydramax nie bardzo da się rozmawiać bo strasznie lubcie łapać za słowa i traktujecie wszystkich z góry jak debili więc nie oczekuje od was żadnej konkretnej rady.
    wiem że takie PDA (jak bardzo "delikatnie" zwrócili mi uwage) nie będzie miało kwantowego procesora i anten jak ze statku kosmicznego. Wiem także (niespodzianka panowie) że bateria trzeba ładować praktycznie co dziennie i aparaty też są dość kiepskie
    Niestety ciężko jest znaleźć jakiś ciekawy model a tymi złośliwymi uwagami wcale mi nie pomagacie wiec wykażcie odrobine torelancji jak chcecie zmieszajcie mnie z błotem ale dajcie też coś pomocnego

zastanawiam sie nad tymi modelami
    Gigabyte Gsmart MS800
    LG GT505 lub gt520
    Samsnug omnia

Jednak opinie są tak podzielone i większość sprzeczych ze sobą że po kilku godzinach szukania nie wiem co jest prawdą
    samsungi sa bardzo delikatne i nie za bardzo mi się podobają ale OMNIA ma dość dobrą opnie (siostra ma np. d900i i murze przyznać że jest do kitu ) do LG też nie mam przekonania ale na papierze wygląda niezłe (szczególnie spodobała mi sie klawiatura QWERTY chodz nie pisze dużo sms ale moża urzuć telefonu jako notatnki) natomiast najbardziej odpowiadałby mi Gigabyte ponieważ mam kilka rzeczy w kompie od tego producenta i bardzo sobie chwale tą firmę jednak ten model ma tylko 64 MB RAMu narazie to wystarcza(jak pisze tzok) ale za 2 lata powiedzmy czy też tak będzie

Podajcie jakieś swoje propozycje a jak znowu pomieszałem nazwy to wybaczcie ale podałem też specyfikacje więc mi to obojętne jak to urządzenie sie zwie byle je spełniało (przynajmniej częściowo)
    wydramax
    Level 16  
    omnia ma troszke dziką rozdzielczość i mogą być problemy z niektórymi programami, poza tym ma rysik na sznurku - dla mnie to porażka konstruktorska :)
    Pocieszny
    Level 38  
    Mam kilku znajomych używających Omnię i są bardzo zadowoleni z tego urządzenia. Ma duży, czytelny wyświetlacz, dobrej jakości kamerę, bateria też nieźle trzyma, nawet przy częstych rozmowach.
    master2591
    Level 10  
    aha

A co myślicie o sony erricsonie Xperia X1 ??
    To byłby dla mnie chyba najbardziej optymalny wybór ale czytałem niektóre opinie z których wynika że jest troche niedopracowany podobno zawiesza sie często(prawdopodobnie dotyczy to tylko pierwszych wersji) i jest dość awaryjny, lubi sie przegrzewać