Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reno clio 2.problem z czujnikiem temperatury.

20 Wrz 2009 22:20 3847 14
  • Poziom 17  
    witam.problem polega na tym że na desce zapaliła się kontrolka świec żarowych.po podpięciu komputera pokazało błąd-czujnika ciśnienia płynu chłodzącego.nie wiem za bardzo o co chodzi bo z czujnikiem ciśnienia płynu to się jeszcze nie spotkałem.jest to auto z 2002r. silnik 1.5tdi.zegar od temp.płynu działa poprawnie. może jakieś podpowiedzi z waszej strony.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 42  
    Jaki nr. błędu, czym "czytane"?
  • Poziom 17  
    nr.błędu nie znam bo to nie ja diagnozowałem.ale wiem że to był magneti marelli.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 32  
    Odp jest prosta : czujnik ciśnienie płynu chłądzącego. :D
    Płyn chłodzący to gaz w układzie klimatyzacji :D
  • Poziom 42  
    Możliwe, że ten skaner "oszukuje"
  • Poziom 17  
    ok. jeśli chodziłoby o czujnik ciśnienia płynu klimy to zapaliłaby się kontrolka od świec żarowych bo coś mi tu nie pasuje?
  • Poziom 32  
    Hmm. Wydaje mi śię że spotkałem sie z zapalniem kontrolki przy braku ciśnienia w klimie ale głowy nie dam. Klimatyzacja działa ? Silnik pracuje prawidłowo ?
  • Poziom 17  
    silnik działa poprawnie.a czy klima działa to nie wiem.ale czy w tym silniku znajduje się czujnik ciśnienia płynu chłodzącego bo to pytanie mnie nurtuje?
  • Poziom 32  
    S[rawdź czy włącza się kompresor klimy to będziesz wiedział czy działa. Czujnik ciśnienia klimatyzacji szukaj na przewodach lub skraplaczu klimatyzacji. W clio chyba jest z lewej strony pojazdu, zamontowanuy obok osuszacza tuż przy skraplaczu
  • Poziom 14  
    Diagnozuje testerem texa. Presostat wymieniłem nowy
  • Poziom 43  
    Skasuj błąd presostatu bo pewnie wisiał w historii
  • Poziom 14  
    Błąd stały. W parametrach - 3 stopnie
  • Poziom 43  
    jacZek napisał:
    Błąd stały. W parametrach - 3 stopnie

Coś mi się zdaje, że piszesz w nie swoim temacie, miara presostatu to nie stopnie
  • Poziom 18  
    Jak wytłumaczyć powodowanie niedomagania silnika(symbol świec żarowych), awarią klimy(presostat) ?
  • Poziom 43  
    Błąd presostatu nie zapali czeka ale pojawi się w pamięci ECU bo właśnie ECU nadzoruje ciśnienie klimy