Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam osoby, która zaprojektuje mi układ cyfrowy

piiiit 20 Sep 2009 22:48 1448 2
 • #1
  piiiit
  Level 2  
  Witam

  Nie owijając w bawełnę: potrzebuję pełnego projektu w Protel'u układu, do którego na wejściu podłącza się trzy linie z COMa w kompie (RxD, TxD, GND), a na wyjściu uzyskuje się 12 wyjść analogowych 0-5V i 12 wyjść cyfrowych 0-5V. Obciążalność wyjść nie ma wielkiego znaczenia, aby nie była jakoś skrajnie niska. Domyślam się, że będzie to się opierało na jakimś mikrokontrolerze, więc musi być jeszcze port do programowania tego mikrokontrolera. Sam będę pisał program na kompa sterujący tym urządzeniem więc protokół wymiany danych jest do ustalenia. Prędkość działania urządzenia nie ma wielkiego znaczenia. Mikrokontroler, który będzie użyty musi być programowalny w C.  Ponieważ projekt może być rozwojowy, to poprosiłbym o cenę za projekt tego urządzenia na 12AO/12DO, ale też na 24AO/24DO, 48AO/48DO, 96AO/96DO. Generalnie ja się zajmuję programowaniem, więc jeżeli ktoś mógłby zrobić jedynie projekt elektroniki, to ja się zajmę oprogramowaniem mikrokontrolera. Jeżeli jednak ktoś chciałby się zająć równiez oprogramowaniem mikrokontrolera, to też dobrze.

  Odpowiedzi z cenami (albo z ewentualnymi dodatkowymi pytaniami) i jakimś numerem telefonu do siebie proszę na adres piiit(malpa)op.pl lub na priv.

  Pozdrawiam
  Piotrek
 • #2
  smfi
  Level 12  
  Witam,

  Jestem w stanie coś takiego zaprojektować. Dla wyceny - również dla innych oferujących wykonanie - przydatne byłyby informacje:
  1) Czy projekt musi być w Protelu - czy może być w innym fachowym programie do projektowania
  2) Czy linia RS232 lub linie wyjściowe powinny być separowane galwanicznie?
  3) Jaka forma mechaniczna urządzenia byłaby wskazana (eurokarta, na szynę TS-35, goła płytka, inna)
  4) Jakie źródło i napięcie zasilania byłoby wskazane?

  Pozdrawiam,
  Michal Smolnik
  Firma Inzynierska Michal Smolnik
  msmolnik(malpa)fims.pl

  tel +48324450054, gsm +48604666970
  fax +48327390150 www.fims.pl
 • #3
  piiiit
  Level 2  
  Witam ponownie,

  Z odpowiedzi, które dostałem mogę wywnioskować, że nie znam się za specjalnie na elektronice, skoro myślałem, że mój opis wystarczy, ale nic to.

  Odpowiedzi na pytania, które dostałem:

  1) Nie, projekt nie musi być w Protelu. Może być w innym programie, który mógłbym "kupić" np. na piratebay'u.
  2) Nie, wejścia i wyjścia nie muszą być separowane galwanicznie. Jednak, kiedy jeszcze planowałem, że sam to zrobię, to sobie wymyśliłem, że skrajne

  układy scalone (przetworniki d/a i moduł do komunikacji z kompem) będą w takich podstawkach, że jak się spali któreś wyjście, to wymienię sobie tylko

  tego scalaka. Oczywiście nie chroni to przed super-wielkimi przepięciami, ale też niczyje życie od tego układu zależeć nie będzie.
  3) Całe urządzenie ma być na gołej płytce. Z czasem zaprojektuje do tego obudowę, więc potrzebowałbym informacji jaką powierzchnię będzie miała płytka (+/-50%), to wtedy podam informację o otworach montażowych.
  4) Komputer sterujący to będzie laptop. Tak więc zasilanie tej płytki będzie pociągnięte z zasilacza od tego laptopa, czyli 12V. Do tej wartości musi być dostosowana płytka.
  5) Termin realizacji: Od momentu, kiedy wirtualnie lub w rzeczywistości uściśniemy sobie dłonie na znak zawarcia umowy do zakończenia wszystkiego nie może minąć dłużej niż dwa tygodnie.
  6) Rozdzielczość wyjść analogowych to 256, jeden bajt na wyjście.
  7) Układ musi uaktualniać wyjścia 30 razy na sekundę. Nie muszą się uaktualniać synchronicznie, mogą po kolei, aby sumarycznie była zachowana liczba 30 na sekundę.
  8) Obciążalność prądowa wyjść: nie potraifę dokładnie teraz określić. Na razie mogę powiedzieć, że kilka mA.
  9) Ponieważ przy pierwszym urządzeniu sam będę lutował ten układ, to wszystkie elementy muszą być w obudowach DIP.
  10) Dodatkowo, wracając do moich wcześniejszych wymagań, to wyjścia analogowe muszą być 0-10V, a nie tak jak wcześniej pisałem o-5V.
  11) Patrzyłem na ceny scalaków na stronie tme.eu oraz na stronach producentów. Zależało by mi, żeby ostateczny projekt przewidywał możliwość wykorzystania jakichś tańszych zamienników. W związku z tym nie chciałbym, żeby projekt wymagał użycia jedynie słusznego elementu firmy X, który jest siedem razy droższy od podobnego elementu firmy Y. Ten punkt jest jednak do dogadania, bo przede wszystkim urządzenie ma działać, a nie mało kosztować.
  12) Ponieważ ciągle gadam ze swoim klientem i ciągle mi również się zmieniają założenia, to poprosiłbym przede wszystkim o wycenę urządzeń 12AO/12DO i 48AO/48DO, ze wskazaniem na to drugie. Nie planuje budowy modułowej urządzenia. Każde ewentualne urządzenie będzie zamkniętym projektem.
  13) Nie jestem zainteresowany ofertą pisania programu na peceta, głównie dlatego, że czeka mnie duża przeprawa ze swoim klientem i tysiąc jego zmian, więc nie mógłbym z każdą zmianą biec do autora programu.


  Mam nadzieję, że to wszystkie potrzebne informację. W zamian potrzebuję ceny (z krótkim info czy z programem na mikrokontroler czy bez). Mając w miarę konkretną cenę tego projektu będę mógł przedstawić ostateczną cenę całego projektu dla swojego klienta.