Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Demontaż lamp przód (ksenon) Renault laguna II

21 Sep 2009 08:26 23619 9
 • Level 10  
  Witam serdecznie, tak jak w temacie, jak wyciągnąć przednie lampy w Renault Laguna II? Czy konieczny jest demontaż zderzaka?
  Pozdrawiam
 • Level 30  
  Tak musisz ściągnąć.
 • Level 9  
  TAk trzeba zdemontować zderzak, pod zderzakiem stojąc przodem do maski z prawej strony prawej lampy a z lewej strony lewej lampy masz 3 śrubę możesz puzniej ich nie wkręcać to następnym razem nie będziesz musiał zciągać zderzaka ja tak zrobiłem i jest dobrze.

  Moderated By domex32:

  3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

  Ostrzeżenie.

 • Level 17  
  Dejbs wrote:
  TAk trzeba zdemontować zderzak, pod zderzakiem stojąc przodem do maski z prawej strony prawej lampy a z lewej strony lewej lampy masz 3 śrubę możesz puzniej ich nie wkręcać to następnym razem nie będziesz musiał zciągać zderzaka ja tak zrobiłem i jest dobrze  Koła też na 2 śruby przykręcasz ???
  To powodzenia.
 • Level 9  
  Witam
  Panowie a pro po tematu. Czy ktoś wie w którym miejscu są śruby w zderzaku ? i czy wystarczy tylko opuścić czy cały trzeba zdjąć ? .
 • Level 30  
  Niewielka różnica między opuszczeniem a zdjęciem. Wszystkie śruby od dołu co trzymają również osłonę silnika, po dwie w osłonach nadkoli, pod nimi po jednej co trzyma zderzak do blotnika, no i wszystko u góry co widac
 • Level 9  
  Po wczorajszych pracach przy mojej reni stwierdzam iż do demontażu lamp przednich nie trzeba ściągać zderzaka !!!!!!. A więc do demontaż krok po kroku:
  1. należy odkręcić od spodu nadkole ( dwie śruby z jednej i dwie z drugiej ) i odgiąć tak aby wyszło z błotnika
  2. Po odchyleniu nadkola i podświetleniu lampą ujrzymy trzecią śrubę ( bez problemu ją odkręcamy )
  3. demontujemy gril, górną i boczną śrubę, zatrzask w rogu, silniczek regulacji oraz pokrywy (osłony żarówek )
  4. Taki demontaż dużo dużo ułatwia i przyspiesza. Likwiduje wyrabiające plastiki oraz zatrzaski na przysłowiowe "raz".
 • Level 30  
  Kolego jak Ci się trafi na warsztat szpachlowany i pęknie szpachla to masz w plecy 300 złoty i zamiast zaoszczędzić czas to masz w plecy.
 • Level 9  
  Witam

  mam pytanko odnośnie podświetlenia tablicy rejestracyjnej tylnej klapy w kombi.
  Chciałbym założyć całe kpl lampki led zamiast zwykłych żarówek . Tyle, że na allegro są lampki do wersji po liftowych a do ph 1 nic . Moje pytanie brzmi odnośnie czy tee lampi pasują też do ph 1 ??
 • Level 9  
  Jak zdemontować bez uszkodzeń silniczek regul. św. w Lagunie II - objaw: po wł. św. słychać głośne pukanie w silniczku.