Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Demontaż lamp przód (ksenon) Renault laguna II

21 Sep 2009 08:26 23619 9
  • Level 10  
    Witam serdecznie, tak jak w temacie, jak wyciągnąć przednie lampy w Renault Laguna II? Czy konieczny jest demontaż zderzaka?
    Pozdrawiam
  • Level 30  
    Tak musisz ściągnąć.
  • Level 9  
    TAk trzeba zdemontować zderzak, pod zderzakiem stojąc przodem do maski z prawej strony prawej lampy a z lewej strony lewej lampy masz 3 śrubę możesz puzniej ich nie wkręcać to następnym razem nie będziesz musiał zciągać zderzaka ja tak zrobiłem i jest dobrze.

Moderated By domex32:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Ostrzeżenie.

• Level 17  
    Dejbs wrote:
    TAk trzeba zdemontować zderzak, pod zderzakiem stojąc przodem do maski z prawej strony prawej lampy a z lewej strony lewej lampy masz 3 śrubę możesz puzniej ich nie wkręcać to następnym razem nie będziesz musiał zciągać zderzaka ja tak zrobiłem i jest dobrze

Koła też na 2 śruby przykręcasz ???
    To powodzenia.
  • Level 9  
    Witam
    Panowie a pro po tematu. Czy ktoś wie w którym miejscu są śruby w zderzaku ? i czy wystarczy tylko opuścić czy cały trzeba zdjąć ? .
  • Level 30  
    Niewielka różnica między opuszczeniem a zdjęciem. Wszystkie śruby od dołu co trzymają również osłonę silnika, po dwie w osłonach nadkoli, pod nimi po jednej co trzyma zderzak do blotnika, no i wszystko u góry co widac
  • Level 9  
    Po wczorajszych pracach przy mojej reni stwierdzam iż do demontażu lamp przednich nie trzeba ściągać zderzaka !!!!!!. A więc do demontaż krok po kroku:
    1. należy odkręcić od spodu nadkole ( dwie śruby z jednej i dwie z drugiej ) i odgiąć tak aby wyszło z błotnika
    2. Po odchyleniu nadkola i podświetleniu lampą ujrzymy trzecią śrubę ( bez problemu ją odkręcamy )
    3. demontujemy gril, górną i boczną śrubę, zatrzask w rogu, silniczek regulacji oraz pokrywy (osłony żarówek )
    4. Taki demontaż dużo dużo ułatwia i przyspiesza. Likwiduje wyrabiające plastiki oraz zatrzaski na przysłowiowe "raz".
  • Level 30  
    Kolego jak Ci się trafi na warsztat szpachlowany i pęknie szpachla to masz w plecy 300 złoty i zamiast zaoszczędzić czas to masz w plecy.
  • Level 9  
    Witam

mam pytanko odnośnie podświetlenia tablicy rejestracyjnej tylnej klapy w kombi.
    Chciałbym założyć całe kpl lampki led zamiast zwykłych żarówek . Tyle, że na allegro są lampki do wersji po liftowych a do ph 1 nic . Moje pytanie brzmi odnośnie czy tee lampi pasują też do ph 1 ??
  • Level 9  
    Jak zdemontować bez uszkodzeń silniczek regul. św. w Lagunie II - objaw: po wł. św. słychać głośne pukanie w silniczku.