Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 1300 czarny pasek na wydruku

ginger78 21 Sep 2009 12:51 4069 5
    ginger78
    Level 21  
    Witam.
    Zakupiłem na allegro drukarkę HP Laserjet 1300 do drukowania ścieżek. Drukarka "po pełnej konserwacji regeneracji, idealny wydruk". Niestety drukuje tak jak na załączonym zdjęciu. Pierwszy raz mam do czynienia z drukarką. Czym to jest spowodowane? Odesłać dla sprzedawcy całą drukarkę czy sam toner(tak się nazywa ta czarna część w środku drukarki?). I jeszcze co zauważyłem. Jeśli wielokrotnie drukuję np. kropkę na tej samej kartce, to całą kartka się coraz bardziej zaczernia po każdym drukowaniu. Czy to jest normalne?
    Kolejne pytanie: gdzie się ustawia jakość wydruku (ilość nakładanego tonera)? W preferencjach drukowania nie ma czegoś takiego (jest tylko 300dpi/600dpi).
    Pozdrawiam.

HP 1300 czarny pasek na wydruku
    cyfex
    Level 2  
    Wydruk wygląda jakby był naświetlony bęben w Kartridżu drukarki.
    laserjack

Level 30  
    Prawdopodobnie żle zregenerowana kaseta z tonerem. Do drukowania ścieżek kaseta musi być zregenerowana bardzo dobrym proszkiem i powinien byc wymieniony bęben OPC. Nie wiem, czy w tej drukarce jest opcja zmiany zaczernienia lub gęstości nakładanego proszku, nigdy tego w tym modelu nie robiłem. a tak z ciekawości, ile zapłaciłeś za tą drukarkę?
    ginger78
    Level 21  
    Za drukarkę dałem 280zł. Dziś wydrukowałem ścieżki i przetransferowałem je na PCB. Wyszło całkiem dobrze ale ścieżki dość grube, 16milsów już pewnie by nie przeszło. Można normalnie zdurnieć, przy zakupie tłumaczyłem dla gościa co będę drukował a ten zapewniał mnie że absolutnie, od nich drukarki to lepsze niż nowe . 8-O
    poldruk
    Level 20  
    Do drukowania precyzyjnego np. na kalce używam dla świętego spokoju oryginalnego proszku.

Można go pozyskać na kilka sposobów:
    -kupić oryginalny toner za spore pieniądze
    -kupić toner oryginalny ale bez pudełka wtedy koszt jedynie ok 100zł
    -kupić oryginalny toner od innej drukarki (np. starszej) i przesypać wtedy koszt może być mniejszy od 100zł

Kupiłeś dobry i popularny model dlatego łatwo będzie kupić na aukcji nową oryginalną kasetę do 100zł.
    ginger78
    Level 21  
    Sopko, dzięki za odpowiedzi :sm9:
    Na razie umówiłem się ze sprzedawcą, że wyślę mu ten wkład a on go zregeneruje lepiej bądź wymieni.