Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łożyska do pralki Whirlpool AWG680

byczek707 21 Wrz 2009 13:40 2507 2
  • #1 21 Wrz 2009 13:40
    byczek707
    Poziom 9  

Witam.
    Mam do wymiany łożysko czynne jak i bierne do pralki whirlpool 680. Wszystko mam rozmontowane i przygotowane do montażu, pozostał mi tylko zakup łożysk, i tu pojawia się problem, gdyż wybór łożysk do w/w pralki jest dość spory i mam problem z doborem. Proszę o wybór jak najlepszych łożysk na rynku do w/w pralki. Nie chcę wymieniać za pół roku.
    Pozdrawiam.
    Edit..
    Dodam że z oryginalnych łożysk nie jestem w stanie odczytać. W sumie to tylko bierne jest oryginalne, bo czynne już było wymieniane jakieś pół roku temu, było to łożysko CX, więc nie jestem zadowolony.
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Wrz 2009 23:41
    wosokol
    Poziom 20  

poza łożyskiem czynnym ważny jest też nowy V-ring. myślę że nasze polskie łożyska są stosunkowo dobre.

0
  • #3 23 Wrz 2009 11:13
    byczek707
    Poziom 9  

Dzięki śliczne za odpowiedź : )
    Spotkałem się z łożyskami na których Poland jest wybite tylko na osłonce łożyska, http://a.swistak.pl/003/792/3792256_1024.jpg.. Też nie wiem jakiej jakości jest ten v-ring przy łożysku. spotkałem się też z łożyskiem na którym było wybite Poland na obudowie łożyska.To pierwsze łożysko wygląda mi na jakiś polsko chiński składak a to drugie na oryginalne polskie łożysko, tylko że nie wiem gdzie takie łożysko kupić. Obawiam się przy zamawianiu łożyska abym nie dostał jakiejś podróby.
    Znalazłem V-ring na jednej aukcji. http://www.swistak.pl/a5012288,V-ring-VS25.html Oznaczenie pasuje, tylko jak poznać że to dobrej jakości ?
    Edit.
    Na oryginalnym biernym łożysku odczytałem 3 litery, FRA. Wygląda mi na Francuski produkt. Łożysko śmigało 7 lat i nie było wymieniane, Czynne teraz będzie wymieniane drugi raz.
    Fajnie jak by ktoś podał mi jakieś namiary na sklep i pasujące sprawdzone produkty, łożysko czynne i bierne kompletne oraz v-ring. Cena nie gra roli jeżeli jakość jest warta swojej ceny.

0