Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup odtwarzacza DVD. Co poleciacie??

miki75 21 Wrz 2009 18:34 1319 2
  • #1 21 Wrz 2009 18:34
    miki75
    Poziom 9  

Witam. Czym się kierować przy zakupie odtwarzacza DVD? Czego się wystrzegać, jakie firmy polecacie i wypróbowaliście. Zdaję sobie sprawę,że jest tego bardzo dużo na rynku, chodzi mi o ogólne podpowiedzi z Waszej strony

0 2
  • #2 21 Wrz 2009 21:57
    Kara27
    Poziom 2  

Przede wszystkim musisz się zastanowić w jakim formacie najczęściej oglądasz filmy.
    Niektóre odtwarzacze "nie czytają" niektórych formatów.
    Ja osobiście posiadam odtwarzacz LG, który kupiłam w sklepie internetowym www.hiperokazja.pl.. Korzystam z niego od ok. 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolona ("czyta" praktycznie wszystko :D). Zapłaciłam za niego (był i chyba nadal jest
    w promocji) 199zł, więc uważam, że to "przyzwoita" cena.
    Pozdrawiam i życzę znalezienia "fajnego" DVD:D

0
  • #3 22 Wrz 2009 12:35
    Marvinn8686
    Poziom 20  

W marketach popularne przez długi czas były odtwarzacze Manta, niska cena i dużo funkcji, ale często się psują (miało je kilku moich znajomych i każdy miał jakieś problemy).
    :arrow: Jeżeli widzisz odtwarzacz, który ma niską cenę i mógłbyś przysiąc, że nigdy wcześniej nie słyszałeś o jego producencie - odpuść sobie. Później się okazuje, że wszystko jest PRAWIE tak jak w opisie (np. odtwarza napisy w filmach divx, ale nie można zmienić czcionki, a polskie znaki są innego rozmiaru :); oglądanie zdjęć jpeg jest obsługiwane, ale kolejne zdjęcie wczytuje się 10 sekund, etc.).
    :arrow: Patrz na gwarancję, wiadomo, że pewnie popsuje się miesiąc po jej zakończeniu, ale lepiej żeby to było po dwóch latach, a nie po roku.
    :arrow: Co do firm to nie polecam Manty i dziwnych wynalazków (Sunborn) oraz niskiej półki cenowej (Elemis).
    :arrow: Za to LG (<200PLN), Pioneer i Sony (>200PLN) były polecane przez znajomych, którzy je posiadali.
    :arrow: Lepiej, żeby odtwarzacz obsługiwał DTS, dolby digital (mp3, wma to standard), miał wyjście HDMI (co kto lubi, tańsze modele nie posiadają),odczytywał divx/xvid i napisy w kilku formatach (nie tylko txt, ale też srt, sub, smi), złącze USB/czytnik kart.

Kwestia czego zamierza się używać, bo odtwarzacz ze wszystkimi "bajerami" trudno znaleźć w dobrej cenie.

0