Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuty Discman

14 Cze 2004 17:36 1113 8
  • Poziom 2  
    Czesc!
    Mam taki problem: Posiadam discman'a firmy Philips. Plyty odtwarzaja sie jakby wlaczona byla funkcja karaoke (ktorej ten discman nie ma!) nie slychac (prawie) wokalisty, dzwiek jest jakby "z daleka". Zaden serwis w moim miescie nie potrafi tego naprawic, a oficjalnego serwisu Philipsa u mnie w miescie nie ma. Nie wiem czy oplaca sie jechac i oddawac (gwarancji juz nie mam) go do naprawy bo jak mi krzykna 200 zeta to wole sobie kupic drugiego. Wiecie moze co sie stalo? I ile moze kosztowac naprawa?
    Z gory dzieki za pomoc!
  • Poziom 36  
    Tuż przy gnieździe słuchawek masz przerwane ścieżki,popraw te połączenia najlepiej przewodami lub srebrzanką i discman zagra .
  • Poziom 2  
    No tak tylko jak mam to zrobic???
    Jesli chodzi o to to jestem laikiem. Lutownicą posługiwać się potrafie tzn. naprawic jakis kabel, poprawic wtyczke ale czy dam sobie sam z tym rade? Możesz mi to troszkę bardziej objaśnić? Gniazdo słuchawkowe całe jest obudowane tzn nie wychodzą z niego żadne kable. Nie da się go odmontować bo jest przylutowane od dołu do "tej zielonej płytki" a nie bardzo chce to ruszać. Help!!!
  • Poziom 23  
    no chodzi właśnie o to żebyś poprawił teluty z tego gniazda, ewentualnie wymienił je na nowe,

warto by również przelutować pozostałe luty (w pobliżu) które się łaczą z tymi ścieżkami.

Tylko uważąj żeby nie zrobić jakiś przypadkowych zwarć !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zlecałbym również załatwienie jakiegoś omomierza, by sprawdzić czy ścieżki mają 0 omów.

pozdrowienia
  • Poziom 32  
    Ja proponuję w ciemno wymianę gniazda, tylko na pakie "lepsze"niz za "zeta".
  • Poziom 24  
    Niekoniecznie. Może końcówka od słuchawek daje efekt karaoke? ;) A tak serio: mnie kilka razy się udało tak zrobić (przez naderwanie) właśnie wtyczki jack ;)
  • Poziom 14  
    Jeżeli jeden kanał nie chodzi, prawy lub lewy, a głos nagrany jest w jednym z kanałów, to uzyskamy taki efekt. Trzeba sprawdzić np na innych słuchawkach, jeżeli efekt jest taki sam, to tak jak kolega wspominał, podgrzać lutownicą wszystkie luty od gniazdka Jack na tej zielonej płytce (uwaga na zwarcia!), jeżeli to nie pomoże, to wymiana gniazdka. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w odsysacz i z podrzanych punktów lutowniczych odsysać cynę. Potem wyciągnąć gniazdko, włożyć nowe, przylutować i gotowe :)
    Swoją drogą, to niezły serwis... :D
  • Poziom 36  
    Gniazdko słuchawkowe jest dobre ,nie musisz jego wymieniać.Efekt przytłumionego dźwięku ,jak nazywasz to karaoke jest spowodowany brakiem masy na wyjściu czyli oba kanały znoszą się nawzajem i wytłumiona jest część wspólna kanału lewego i prawego a jest to głównie wokal.USUŃ PRZERWĘ!
  • Poziom 2  
    Witam ponownie!
    Pomeczylem sie troche lutownica i discman hula jak marzenie. To faktycznie przerwane sciezki. Dzieki wam wielkie, spoko ze sa jeszcze fachowcy w polsce. Jestem very happy.
    Pozdrowienia!!!