Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika i Telekomunikacja - Politechnika Poznańska

21 Wrz 2009 19:27 5748 9
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam problem z wyborem przyszłości. Coraz bardziej zastanawiam się nad kierunkiem "elektronika i telekomunikacja" na Politechnice Poznańskiej. W przyszłości planuję zajmować się elektroniką samochodową. Obecnie uczęszczam do 1 klasy LO na kierunku mat-inf. Jestem ciekawy, czy ciężko się dostać na ten kierunek i czy jest to dobry wybór. Poza tym słyszałem, że trzeba zdawać na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym (według nowej matury) chemię, fizykę albo informatykę. Zastanawiam się co byłoby bardziej przydatne zdawać, co by mi pomogło w dalszej nauce na tym kierunku - fizyka czy informatyka. Przyznaje, że z informatyki za dobrym nie jestem, a poziom informatyki w mojej szkole myślę, że nie jest najlepszy... Co prawda jestem dopiero w pierwszej klasie, ale już teraz warto się nad tym zastanowić, bo zawsze można się uczyć dodatkowo na wszelkich kółkach i we własnym zakresie. Niestety, słyszałem że matura rozszerzona z informatyki jest strasznie trudna i wymagająca. Tu również powraca moje pytanie - co na takich studiach okaże sie bardziej użyteczne.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Gdybym ja miał możliwość studiowania to jeśli planujesz zajmować się elektroniką samochodową to lepiej studiować coś związanego z kierunkiem np.Mechatronika Samochodowa mi też się podoba ten kierunek związany z elektroniką samochodową bo to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się nauka a ,jak skończysz telekomunikacje to czy to nie za bardzo koliduje z elektroniką samochodową przecież to są dwie odzielne dziedziny suplementy programowe się różnią od siebie i to bardzo,ale to dobry pomysł popieram.
  • Poziom 34  
    Ja Ci tylko podpowiem, że na elektrotechnice jest profil zwany układy elektroniczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach (zawiera się tam m.in. diagnostyka techniczna).
  • Poziom 16  
    Ja za kilka dni rozpocznę studiowanie elektrotechniki na Politechnice Wrocławskiej. Po zrobieniu inżyniera też pragnę zrobić specjalizacje w kierunku motoryzacyjnym ;)
    Albo zrobić inną specjalizacje a sprawami motoryzacyjnymi zająć się hobbystycznie ;)
  • Poziom 10  
    Hmm... Teraz zaczynam się zastawiać, co byłoby bardziej odpowiednie do zajmowania się samochodami - elektronika czy elektrotechnika. W elektrotechnice występuje specjalizacja : elektronika i elektrotechnika samochodowa.
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem dużej różnicy nie ma, na studiach i tak nie nauczą cię serwisowania samochodu, ani diagnozowania czy naprawiania usterek.
    Wiedzę praktyczną będziesz musiał sam zdobyć, ponieważ studia uczą bardziej teorii niż praktyki... - ale to tylko moje domysły, być może się mylę...
  • Poziom 10  
    Witam,

Kierunek elektronika i Telekomunikacja nie ma nic wspólnego z elektroniką (elektryką) pojazdową. Na kierunku Elektrotechnika, Automatyka i Robotyka lub Mechatronika są specjalności/specjalizacje/kierunki dyplomowania jak najbardziej związane z elektroniką/elektryką pojazdową, ale nie Telekomunikacja! np w Politechnice Lubelskiej kolega kończył Spec.: Elektronika i Elektrotechnika Samochodowa na kier. Elektrotechnika. We wrocławiu wiem, że jest spec Sterowanie i Automatyka w Pojazdach czy coś takiego. Telekomunikacja niewiele wspólnego ma z elektroniką pojazdową. Na pewno przyszły pracodawca będzie ci lepiej honorował typowy kierunek z typową specjalnością, którą trafnie obierzesz spośród Automatyki i Robotyki, Elektrotechniki bądź Mechatroniki bo to w tym zakresie mozna sie doszukiwać elektroniki pojazdowej.

pozdr.
  • Poziom 10  
    Rozumiem. Bardzo zainteresowałem się elektrotechniką, gdyż połączyłbym oba kierunki zainteresowań - elektrykę no i przede wszystkim samochody. Jaki przedmiot według was byłby najbardziej przydatny na tych studiach - fizyka czy informatyka ?
  • Poziom 34  
    Jak na poznańskiej to najpierw przez 2 semestry fizyka potem juz tylko informatyka. Informatyki jest duuzżżżżżżżóooooooo. Elektroniki też.
  • Poziom 8  
    I co w końcu wybraliście Panowie? Jak wrażenia?