Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który piecyk da najlepszą jakość dzwięku ?

Gibons 21 Sep 2009 19:33 1901 10
    Gibons
    Level 13  
    Witam mam kilka pozycji pod przedni zestaw DLS R6A radio Alpine 9835R

Sony Xm 10020
    US.Amps XT 800.2
    Steq QM 120.2
    Rodek R2180A
    Em-phaser, model EA2150

czy moze cos z keenwoda ? lub alpine ? ktory bedzie mial najlepsza barwe dzwieku ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pytanie...na wyrost :D nie znajdziesz nikogo kto odsłuchał wszystkie i powie Ci który.
    Zacne są wszystkie.
    Gibons
    Level 13  
    No tak ale pewnie nie które piecyki są w jakiś sposób znane z tego jak "grają" konkretnie zastanawiam się co będzie lepsze pod DLS R6A

US.Amps XT 800.2
    Signat Ram 3 MK II
    Czy Sony XM 10020

Podobno Sony wytwarza ładne brzmienie ale Signat ma znowu potężną moc do tych głośników i myśle że może je dobrze "trzymać" ?
    wasylwek
    Rodka bym rozważał słynie "potężnej" dawki mocy :D choć niektórzy dopatrują się w nim metalicznej szczegółowości :D może bi amping i Rodek do kicka a "niepokorną" góre od szwedów zmiękczysz innym niekoniecznie mocnym ?
    Signat to taki ... :D , dobry, niedoceniany produkt choć nigdy nie słuchałem to mniemam , że czyś sobie zasłuzył bym o nim wspomniał :D .
    CA to nie takie ... ten tego :D to kupisz i zagra tak i tak :D .
    Gibons
    Level 13  
    hehe no tak w sumie rozwazam tego sony Xm 10020 albo tego signata ale chyba ku signatowi sie sklonie to chyba klasa A prawda ? i mocniejszy o te 50RMSów
    wasylwek
    Dobrze zaaplikujesz i DLS zatrzęsie nogawkami na każdym z nich :D .

A "środowisko" dla nich jakie masz ?
    Gibons
    Level 13  
    Jednostka alpine 9835R
    Tył:
    Subwofer JL Audio 12W3V2 w przyszloscie JL Audio 12W7
    Wzmacniacz xetec P2 Evo
    wasylwek
    A mie chodzi o "furmankę" bardziej :D .
    Zacne klocki waść masz, Ty juz szukasz "niuansów" a to wstęp do ...bankructwa :D .
    Co do Alpiny jak to gra :D może sie w końcu przełamię :D z JVC jestem strasznie niezadowolony :cry: .
    Wiesz jak ja robię ? Zaczynam od najtańszego testuję i jak jest niedobrze to pnę się w górę :D .
    P.S. Wiem, że nigdy nie skończę nawet steg MSK i Brax bywaja niedoskonałe :D .
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    R2180 to wzmacniacz twardy, bardzo dobry do subwoofer-a ;
    RAM/EA2150 mają podbarwione cieplejsze brzmienie (i pracują z tego co pamiętam w klasie AB) ;
    10020 jest neutralny (nie podbarwia);
    Jeśli chodzi o różnicę mocy pomiędzy 10020 i RAM/EA2150 to jeżeli jest, jest dużo mniejsza niż wg danych producentów. Signat trochę zaniżył a Sony niedoszacowało. Oba mają około 2x140 Wat RMS / 4 Ω.
    Gibons
    Level 13  
    furmanka jest malutka vw polo 6n2 (wersja po lifcie) ale za niedługo (około 6 miesiecy) wszystko przeżuce do audi A4 B6 w sedanie bądź kombi... (jeszcze się zastanawiam)

Co do Alpiny wcześniej miałem również JVC KD-G821 nie wiem czy kojarzysz model więc mam tylko z tym porównanie i powiem że alpina dużo lepiej gra różnica zauważalna "gołym uchem"

Grzegorz więc co byś tutaj polecił Soniacz czy Signat ? a moze polować na coś innego ? (tylko co)
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Proszę, nie pytajcie mnie który jest lepszy. Nie da się tak określić (jedni oglądają się za blondynkami z dużym biustem a inni za szatynkami z mniejszym).
    Oba wzmacniacze są podobnej klasy (może z małym plusem na korzyść Sony ale nie koniecznie :!: , to zależy od zbyt wielu czynników).
    Sony jest neutralny więc jeśli jednym z zadań które mu stawiasz się złagodzenie i ocieplenie górnego pasma to tego po prostu nie zrobi.
    Signat wprost przeciwnie podbarwia i jest to plus jeśli tego oczekujesz ale też minus jeśli nie chcesz tego, gdyż w żaden sposób się tego nie pozbędziesz.
    Gdyby wybór był oczywisty i jeden dla każdej instalacji większość ludzi nie szukało by złotego środka na wydobycie takiego dźwięku jak Oni oczekują.
    Na tej samej zasadzie przecież na zawodach CA są też noty subiektywne z którymi nikt nie musi się zgadzać (na tym polega ich subiektywność).