Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio "no name" - problem z zakresem FM, AM ok

lupo7 21 Wrz 2009 19:51 2039 4
  • #1 21 Wrz 2009 19:51
    lupo7
    Poziom 9  

Witam
    Radio nie odbiera na zakresie FM (tylko szum niezależnie od zmieniającej się częstotliwości na wyświetlaczu, AM ok.
    Sprawdziłem zasilanie głowicy i napięcie strojenia - są OK,
    zasilanie ok. 8V ,strojenia zmienia się razem
    ze zmianą częstotliwości na wyświetlaczu.
    Głowica to jakieś HK-201V, podmieniłem na głowicę "GLORIA" - nic się nie zmieniło.
    Na płycie siedzi SL1018, gdy przykładam śrubokręt do pinu nr 1 radio zaczyna grać...
    Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 21 Wrz 2009 22:52
    mariuszspa
    Poziom 20  

Antena podłączona? Scieżki i elementy toru antenowego bym sprawdził.

0
  • #3 22 Wrz 2009 07:38
    lupo7
    Poziom 9  

Próbowałem podłączyć drut bezpośrednio do pinu głowicy - ale to nie dawało efektu.
    Wygląda jakby coś było nie tak między głowicą a tym sl1018 - dzisiaj sprawdzę jeszcze filtry na p.cz.

0
  • #4 22 Wrz 2009 17:37
    Seba312
    Poziom 20  

Ja na takie problemy miałem jeden sposób: sprawne radio "no name" z którego "pożyczałem" sobie sygnał p.cz przed filtrem 10.7 MHz .Zawężało mi to zazwyczaj krąg poszukiwań albo do głowicy ,albo do p.cz.Możesz też ,o ile masz drugi zasilacz z płynną regulacją napięcia ,podłączyć się nim do zasilania varikapów i "na piechotę" coś zestroić i sprawdzić czy tuner masz ok .

0
  • #5 22 Wrz 2009 17:47
    lupo7
    Poziom 9  

Seba312 napisał:
    Ja na takie problemy miałem jeden sposób: sprawne radio "no name" z którego "pożyczałem" sobie sygnał p.cz przed filtrem 10.7 MHz .Zawężało mi to zazwyczaj krąg poszukiwań albo do głowicy ,albo do p.cz.Możesz też ,o ile masz drugi zasilacz z płynną regulacją napięcia ,podłączyć się nim do zasilania varikapów i "na piechotę" coś zestroić i sprawdzić czy tuner masz ok .

strojenie raczej działa bo jeżeli ustawie jakąś częstotliwość i przytknę ten śrubokręt
    to odbiera coś, gdy zmienię częstotliwość zmienia się stacja.
    z tym pożyczeniem p.cz to dobry pomysł, tylko muszę jakieś drugie radio skombinować :)
    Co do radia to już nie jest no-name :) jest to PULSE-X CDM-5905 :)

0
  Szukaj w 5mln produktów