Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia 1.9 tdi 90 km brak mocy

lukas22 21 Wrz 2009 20:28 10398 3
  • #1 21 Wrz 2009 20:28
    lukas22
    Poziom 9  

witam. mam problem z autem, gdy ciągnę go na 3 do 3000 obrotów i zmieniam bieg na 4, obroty spadają wówczas do około 2000 i następuje ten spadek mocy, gdy popuszczam pedał gazu moc jakby powracała, ale auto i tak jest słabsze. mechanik stwierdził ze to może być zaworek n75 wymieniłem, w serwisie podali mi taki sam ale o innych numerach, nie wiem czy to może mieć znaczenie czy nie. dołączam zdjęcia z zaworkami, jak by ktoś wiedział co z tymi numerami to byłbym wdzięczny za pomoc.

zauważyłem również ze na turbo jest zsunięty wąż , dołączam zdjęcie, ,gdy go założyłem auto stało się jeszcze słabsze, ten wąż idzie od filtra powietrza. jest to silnik 90 km, AGR

0 3
  • #2 21 Wrz 2009 20:49
    robokop
    Moderator Samochody

W dość ciężkiej Octawii 90 koni to i tak za wiele nie jest. Jedź do mechanika który ma pojęcie o tym czym się zajmuje i nie będzie sugerował wymiany części w ciemno, tylko precyzyjnie określi co trzeba naprawić/wymienić. Na obecną chwilę to prawdopodobnie masz jeszcze przepływomierz do wymiany, a powoli przyjdzie czas i na turbinę, jeśli jeździłeś ze zdjętym przewodem ssawnym dość długo. Vag co pokazywał?

1
  • #3 22 Wrz 2009 20:02
    lukas22
    Poziom 9  

badałem go i stwierdził że jest błąd , powiedział że turbo nie może w optymalną prace, raz przeładowuje, raz nie doładowuje, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem ze wąż jest zsunięty z turbo. nie mam pojęcia co by było teraz.

Dodano po 5 [minuty]:

dzisiaj podmieniłem przepływomierz tej dziury przy zmianie biegów tak nie czuć ale silnik nie chodzi jak powinien. wcześniej przy przyspieszeniu było słychać turbo jak świstało, od kiedy założyłem tego węża jakby mniej ją słychać i tak nie ciągnie.

0
  • #4 24 Wrz 2009 21:03
    sta44kr
    Poziom 13  

nic nie wymieniaj zdiagnozuj skodzinkę VAG-iem on prawdę powie

0