Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra kombi problem z elektryką bo pompa chodzi t na krótko

21 Wrz 2009 21:50 1783 7
  • Poziom 9  
    witam mam problem z oplem astrą 1995r kombi chyba problem jest z elektryką bo pompa paliwa działa na krótko a po przekręceniu kluczyka się nie włącza i nie da się odpalić o co chodzi może ktoś wie? pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Prawdopodobnie uszkodził się przekaźnik od pompy paliwa, sprawdź jeszcze bezpieczniki.
  • Poziom 16  
    Witam
    Miałem podobny przypadek
    Jeżeli pompa jest już na "wykończeniu" i się zaciera to wtedy wywala bezpiecznik.
    I to ten duży ,który jest pod maską.
    Jedyne wyjście wymienić pompę.
  • Poziom 18  
    lisek1407 napisał:
    witam mam problem z oplem astrą 1995r kombi chyba problem jest z elektryką bo pompa paliwa działa na krótko a po przekręceniu kluczyka się nie włącza i nie da się odpalić o co chodzi może ktoś wie? pozdrawiam

napięcie na pompe jest podawane gdy do sterownika dochodzą impulsy o obrotach wału na samym zapłonie napięcia nie będzie musisz zastartować
  • Poziom 24  
    Zależy jaki jest silnik... Jak na jednopunktowym wtrysku to pompa chodzi chwile po przekręceniu stacyjki, a jak jest silnik 2.0 na wielopunkcie to fatkycznie pompa chodzi dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem.
  • Poziom 28  
    Sprawdż bezpiecznik F2 ,czy dochodzi do niego napięcie przy kręceniu rozrusznikiem,jeżeli nie to sprawdż przekażnik i napięcia dochodzące do niego.Miałem przypadekskorodowanego przewodu na wysokości fotela kierowcy(przewód czerwononiebieski).
  • Poziom 9  
    pompa jest dobra bo wymieniałem cały zbiornik i pompa chodzi na krótko silnik mam 1.6 8V
  • Poziom 9  
    problem byl z jakims kablem byl skorodowany i pek dlatego nie chciala odpalic. Dzieki za pomoc