Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 48 plus multi cichy odbiór nadawanie

curylop 21 Wrz 2009 22:21 2944 4
  • #1 21 Wrz 2009 22:21
    curylop
    Poziom 15  

Witam radio trafiło do mnie pr. po odwrotnym podpięciu zasilania. Miało upalona ścieszkę. spaloną końcówkę wcz tzn 2sc2078 i tranzystor sterujący. Radio posiadało parę zimnych lutów. Po zrobieniu tych usterek radio nadaje i odbiera tylko cicho. wymieniłem końcówkę mocy mcz elektrolity koło niej bez rezultatu nie wiem gdzie już szukać usterki. Co może być przyczyną?

• Pomocny post
    #2 22 Wrz 2009 06:17
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

curylop napisał:
    Miało upalona ścieszkę. spaloną końcówkę wcz tzn 2sc2078 i tranzystor sterujący. ... Po zrobieniu tych usterek radio nadaje i odbiera tylko cicho. ?

Stawiam na przegrzany (czytaj : wypalona izolacja) autotransformator do wpływem dużego prądu i ciepła.

Alan 48 plus multi cichy odbiór nadawanie

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #3 22 Wrz 2009 09:01
    birband
    Poziom 23  

Witam!
    Wymień kolego końcówkę mocy mcz. Przy odwrotnym podłączeniu jest niemal pewne że została uszkodzona.

• #4 22 Wrz 2009 19:23
    curylop
    Poziom 15  

SP5ANJ napisał:

Stawiam na przegrzany (czytaj : wypalona izolacja) autotransformator do wpływem dużego prądu i ciepła.

Wiecie może jakie mają być indukcje na poszczególnych uzwojeniach. mi wychodzi miedzy elementami tak (wylutowany transformator z połączonym jednym uzwojeniu tak jak na płytce):
    d112 a c213 - 29uH
    c213 a c216 - 4uH
    c213 a q214 - 6uH
    moim zdaniem uszkodzony.

Końcówka mcz została zmieniona.

Przewiniecie da duże zakłócenia?

• #5 24 Wrz 2009 15:59
    curylop
    Poziom 15  

Witam dzięki koledzy po przewinięciu autotransformatora radyjko działa jak należy.

No to temacik Zamykamy. [SP5ANJ]

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson