Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

DSB-616 - troche inne pytanie o problemie "zielona diod

toporek18 22 Wrz 2009 01:43 6193 11
  • DSB-616 - troche inne pytanie o problemie "zielona diod

Poziom 10  

Witam serdecznie.

Otoz wiem, ze temat jest jednym z najpopularniejszych, lecz mimo przeszukania forum, nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Jak wiadomo za problem z ciagle swiecaca sie zielona dioda odpowiadaja trzy kondensatory, ale rowniez czesto wine ponosi umiejscowiony nieco wyzej TOP. Jak moge sprawdzic i wykluczyc tego topa w celu ograniczenia kupna zbednych czesci do minimum? Dysponuje w chwili obecnej uniwersalnym miernikiem, bez sprawdzania pojemnosci, wiec kondensatorow nie sprawdze :| Moze ktos wie, jakie powinny byc napiecia na kolejnych nozkach tego ukladu?

Za pomoc z gory dziekuje
    Pozdrawiam

P.s.
    Przepraszam ze bez polskich znakow, ale pisze z niemiec.

0 11
    Moderator na urlopie...

Wstaw za CP107, 108 1500u/16V i tyle. Nie tykaj się TOP-a.

1
    Poziom 10  

telesat1 napisał:
    Wstaw za CP107, 108 1500u/16V i tyle. Nie tykaj się TOP-a.

ok. wymienie tylko kondensatory, a czy wstawienie kondensatorow wiekszej pojemnosci (1500u) przedluzy zywotnosc tych nieszczesnych tunerow? Orginalnie CP107 i CP108 to 1000uF/16V.

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

toporek18 napisał:

ok. wymienie tylko kondensatory, a czy wstawienie kondensatorow wiekszej pojemnosci (1500u) przedluzy zywotnosc tych nieszczesnych tunerow? Orginalnie CP107 i CP108 to 1000uF/16V.

Widziałem oryginalnie montowane 2200µ. Co do żywotności- wstaw kondensatory dobrej jakości na 105 stopni.

0
    Moderator na urlopie...

Tak. Była to ta sama płyta co w 616 a firmowany jako DSB617. Tam występują 2200u.

0
    Poziom 10  

witam ponownie.

Dzieki wam moj dekorer smiga jak nowy. Odkopuje temat, poniewaz, kolaga przyniosl takiego samego echostara z identycznym problemem. Wymienilem tak jak u siebie CP 106, CP107 oraz CP 108. Dekor wstal i dziala wszytko, jednak strasznie grzeja sie te kondensatory. Po ok. 30 min pracy wrecz parza. Wobec tego mam pytanie czy szukac dalszych uszkodzen czy trafilem na jakies trefne kondensatory?

Pozdrawiam

0
    Poziom 25  

Przed wlutowaniem sprawdziłeś poprawność polaryzacji? Kondensatory grzeją się zazwyczaj jak są uszkodzone lub odwrotnie wlutowane.
    Oczywiście należy pamiętać o napięciu znamionowym które nie może być niższe niż w oryginale.

0
    Poziom 16  

Kiepskiej jakości będą się mocno nagrzewały , a co za tym idzie za długo nie pochodzą
    W tym dekoderze z reguły one się grzeją ale bez przesady .

0
    Poziom 10  

netTv napisał:
    Przed wlutowaniem sprawdziłeś poprawność polaryzacji? Kondensatory grzeją się zazwyczaj jak są uszkodzone lub odwrotnie wlutowane.
    Oczywiście należy pamiętać o napięciu znamionowym które nie może być niższe niż w oryginale.

Polaryzacja napewno poprawna, napiecie takie jak w orginalnych 16v.

kelkeszą napisał:
    Kiepskiej jakości będą się mocno nagrzewały , a co za tym idzie za długo nie pochodzą
    W tym dekoderze z reguły one się grzeją ale bez przesady .

To chyba wlasnie jest przesada.

Dodam ze kondensatory kupione z tego samego zrodla co moje i tej samej firmy.

ps. Moze zastosowac kondensatory ESR? Kiedys tu wyczytalem ze chodza lepiej niz orginalne.

0
    Poziom 18  

Witam! Mam podobny problem, umarł dekoder EchoStar DSB-616, tzn. po włączeniu do sieci dioda zielona podświetlająca przycisk Power świeci cały czas i dekoder nie reaguje na pilota. Czy wymiana kondensatorów CP 106,107,108 postawi go na nogi i czy można zamiast 1000 mikro/16V dać 2200 mikro/16V oczywiście na 105 stopni. Za odpowiedź serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Odpowiedź masz wyżej. Działaj i nie zadawaj zbędnych pytań.

0
    Poziom 18  

Witam! Po wymianie tych trzech kondensatorów Echostar wrócił do życia i działa jak nowy Dzięki i pozdrawiam.

0