Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook Express - skrzynka odbiorcza,nie zmienił się rozmiar

biagr 22 Wrz 2009 08:09 8699 8
  • #1 22 Wrz 2009 08:09
    biagr
    Poziom 9  

Witam
    Po usunięciu sporej części wiadomości ze skrzynki odbiorczej rozmiar tegoż folderu wcale się nie zmienił. Przed usunięciem było 1,05GB. Usunąłem ponad połowę wiadomości i nic się nie zmieniło :(. Nie pomaga kompaktowanie. Co to dokładnie jest resetowanie folderów Outlooka i czy jest to bezpieczne?

Skopiowałem plik "skrzynka do odbiorcza" do innego folderu, i otworzyłem go za pomocą Outlook Express Extraction i co ciekawe usunięte wiadomości tam nadal są. Natomiast Outlook ich nie pokazuje.

0 8
  • #2 22 Wrz 2009 09:04
    otapi
    Poziom 25  

a wyczyściłeś folder usunięte elementy?

0
  • #3 22 Wrz 2009 09:11
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Resetowanie folderów polega na skasowaniu folderu np skrzynka odbiorcza.dbx, program po ponownym rozruchu automatycznie utworzy świeży folder.

Problem polega na tym, że potrzebne wiadomości musisz wcześniej wyeksportować tak by potem można było je zaimportować do nowo utworzonego folderu.

P.S. po usunięciu wiadomości wymagane jest opróżnienie folderu - wiadomości usunięte.

0
  • #4 22 Wrz 2009 10:51
    biagr
    Poziom 9  

Wyczyściłem, chociaż usunięcie to przeniesienie do folderu "elementy usunięte" gdyż po usunięciu tych wiadomości folder ten zwiększył swój rozmiar ale nie wpłynęło to na wielkość skrzynki odbiorczej i podczas tej operacji wyskoczyła mi uwaga, że brakuje miejsca na dysku C, wyglądało to tak jakbym kopiował te wiadomości do kosza a nie je usuwał :(. Dopiero po uśnięciu tych wiadomości z kosza stan wolnego miejsca powrócił do stanu przed tą operacją. Zmieniło się tylko to, że nie mam tych usuniętych wiadomości a miejsca nie przybyło :(. Ale jak już wspomniałem: Outlook Express Extraction pokazuje, że te "usunięte" wiadomości nadal są w folderze "skrzynka odbiorcza", tylko Outlook tego nie widzi, a folder fizycznie ma rozmiar jak przed usunięciem :(.

0
  • #5 22 Wrz 2009 13:43
    walgaf
    Poziom 10  

Jak usuwasz wiadomości są one jedynie ukrywane, żeby wyczyścić foldery musisz zrobić kompaktowanie, Uważaj żeby mieć odpowiednią ilość miejsca na dysku, gdyż outlook robi sobie najpierw kopię folderów, które lądują do kosza.
    Uważaj na wielkość folderów pojedynczy plik nie może przekraczać 2 GB inaczej się uszkadza.

0
  • #6 22 Wrz 2009 14:02
    obsid
    Poziom 25  

Jeśli plik skrzynka odbiorcza.dbx ma rozmiar 2GB to jest on już uszkodzony. Mogło dojść do uszkodzenia tego pliku również dla mniejszego rozmiaru niż 2GB. Pliku takiego nie będzie można już używać - nie zostanie pobrana poczta, nie będzie można też na tym pliku wykonywać żadnych operacji.

Jedyne wówczas wyjście (jeśli zależy nam na odczycie wiadomości w tym pliku i pogodzimy się z posiadaniem 2GB cegły na dysku):

- w folderze Skrzynka Odbiorcza tworzymy podfolder o dowolnej nazwie: np. kopia, spowoduje to utworzenie pustej bazy kopia.dbx,
    - dowolną wiadomość kopiujemy do folderu kopia (zaznaczamy wiadomość kursorem, prawy przycisk i polecenie Kopiuj do folderu)
    - wychodzimy z programu Outlook Express,
    - zmieniamy nazwę pliku skrzynka odbiorcza.dbx na kopia.dbx (teraz plik kopia.dbx będzie naszą "starą" skrzynką odbiorczą, a plik skrzynka odbiorcza.dbx chwilowo nam zniknie)
    - uruchamiamy Outlook Express - program utworzy pustą bazę skrzynka odbiorcza.dbx, a kopia starej bazy pozostanie nam w podfolderze kopia

Od tej chwili folder kopia jest u nas do odczytu starych wiadomości, a nowe lądują w Skrzynce Odbiorczej

0
  • #7 22 Wrz 2009 15:04
    biagr
    Poziom 9  

walgaf napisał:
    Uważaj żeby mieć odpowiednią ilość miejsca na dysku, gdyż outlook robi sobie najpierw kopię folderów, które lądują do kosza.

Co jeśli nie było odpowiednio dużo miejsca?
    Poczta działa bez zarzutów, skrzynka odbiorcza nie jest uszkodzona, kiedyś przerabiałem temat gdy rozmiar przekroczył 2GB, więc wiem o co z tym chodzi i na 100% to nie to.
    Chyba muszę się przyzwyczaić do tego, że ok 0,5GB mam zajęte przez niewidzialne maile :D, tylko najgorsze, że to na systemowym dysku gdzie mi się z megabajtami nie przelewa :(.

0
  • #8 22 Wrz 2009 16:14
    obsid
    Poziom 25  

Spróbuj wobec tego zmienić folder magazynu poczty - jeśli na innym niż systemowy dysku jest więcej wolnego miejsca, utwórz tam dowolny katalog i skieruj tam ścieżkę magazynu:

Narzędzia/Opcje/Konserwacja/Folder Magazynu

Po wyjściu z Outlooka i ponownym wejściu wszystkie pliki poczty zostaną przeniesione w nową lokalizację (trochę to potrwa).

0
  • #9 23 Lis 2012 13:05
    MireQs
    Poziom 11  

obsid napisał:
    Jeśli plik skrzynka odbiorcza.dbx ma rozmiar 2GB to jest on już uszkodzony. Mogło dojść do uszkodzenia tego pliku również dla mniejszego rozmiaru niż 2GB. Pliku takiego nie będzie można już używać - nie zostanie pobrana poczta, nie będzie można też na tym pliku wykonywać żadnych operacji.

Jedyne wówczas wyjście (jeśli zależy nam na odczycie wiadomości w tym pliku i pogodzimy się z posiadaniem 2GB cegły na dysku):

- w folderze Skrzynka Odbiorcza tworzymy podfolder o dowolnej nazwie: np. kopia, spowoduje to utworzenie pustej bazy kopia.dbx,
    - dowolną wiadomość kopiujemy do folderu kopia (zaznaczamy wiadomość kursorem, prawy przycisk i polecenie Kopiuj do folderu)
    - wychodzimy z programu Outlook Express,
    - zmieniamy nazwę pliku skrzynka odbiorcza.dbx na kopia.dbx (teraz plik kopia.dbx będzie naszą "starą" skrzynką odbiorczą, a plik skrzynka odbiorcza.dbx chwilowo nam zniknie)
    - uruchamiamy Outlook Express - program utworzy pustą bazę skrzynka odbiorcza.dbx, a kopia starej bazy pozostanie nam w podfolderze kopia

Od tej chwili folder kopia jest u nas do odczytu starych wiadomości, a nowe lądują w Skrzynce Odbiorczej

Kolega podał dobry sposób ,miałem taki problem że nie było widać wiadomości z ostatniego tygodnia, a odbierały się, rozmiar 1,5 Gb , utworzyłem w skrzynce odbiorczej podfolder , przeniosłem tam cześć wiadomości i wszystko wróciło do normy, bez nerwów i robienia wszystkiego od nowa .

Dziękuję i polecam czasem sprawdzić rozmiar skrzynki odbiorczej

0